2 włoskie marki kosmetyków naturalnych, które warto znać

Naturalne, włoskie kosmetyki

Dziś coraz częściej ważne jest dla nas nie tylko to, aby kosmetyk był skuteczny, ale także to, aby zawierał jak najwięcej naturalnych składników, a jego produkcja nie była szkodliwa dla środowiska. Kosmetyki naturalne umożliwiają dobranie odpowiedniej, indywidualnej pielęgnacji, co jest bardzo istotne, szczególnie wtedy, gdy nie potrafimy określić, jaką mamy cerę. Zachęcamy do tego, aby zapoznać się z ofertą pielęgnacyjną włoskich firm kosmetycznych. Co ważne, zarówno Idea Toscana jak i Alkemilla Cosmetic proponują różnorodną pielęgnację ciała i włosów, a ich produkty są opatrzone certyfikatami. Kosmetyki naturalne dają nam pewność, że nasza skóra będzie właściwie zadbana, a zawarte w nich składniki oraz proces produkcji nie będą szkodliwe dla środowiska.

Kosmetyki prosto z Toskanii – Idea Toscana

Misją firmy Idea Toscana jest produkcja kosmetyków naturalnych i organicznych. Tworzeniem kosmetyków zajmują się już 17 lat, od 2002 roku, w produktach odkryjecie piękno Toskanii, jej naturę i kulturalne dziedzictwo. Od lat wiodą prym na rynku kosmetyków organicznych, szczególnie linia Prima Spremitura Bio. Umożliwi Wam ona pełną pielęgnację twarzy i ciała, dostępne są mydła, olejki, kremy, żele, mleczka, a także odżywki do włosów. Najważniejsze są oczywiście naturalne składniki takie jak: sok z aloesu, olej z awokado, masło kakaowe, oliwa z oliwek czy olej ze słonecznika. Producent Idea Toscana dba o każdy szczegół, począwszy od wyboru składników, przez produkcję z myślą o zdrowym środowisku , a także stałą kontrolę jakości. Takie podejście zaowocowało certyfikatami NATRUE, BIO ORGANIC oraz IGP. Wszystko to daje klientom pewność, że kosmetyki są oryginalne i najwyższej jakości.

Innowacyjna receptura kosmetyków od firmy Alkemilla Cosmetic

Alkemilla Eco Bio Cosmetic może pochwalić się wegańskimi kosmetykami o innowacyjnych recepturach. Co istotne, w ofercie znajdziemy nie tylko produkty pielęgnacyjne, ale także kosmetyki do makijażu. Alkemilla to włoskie kremy, olejki, mydła, peelingi oraz wody micelarne. Nie zawiodą się również osoby dbające o wygląd włosów, firma produkuje najwyższej jakości szampony, odżywki i kosmetyki do układania włosów. Zachwyca szeroki wybór kosmetyków kolorowych uzupełnionych organicznymi składnikami, co sprawia, że makijaż nie tylko upiększa, ale także pielęgnuje skórę twarzy. W dobie wszechobecnych alergii Alkemilla oferuje kosmetyki badane pod kątem zawartości niklu, chromu i kobaltu. Zarówno kosmetyki do makijażu jak i pielęgnacji zawierają drogocenne dla naszej skóry składniki: olejek makadamia, olejki z awokado, morelę i karanję, skwalan roślinny i masło shea. Produkty obydwu włoskich firm możesz kupić w sklepie online: www.naturalniewloskie.pl