3 najlepsze antykwariaty internetowe

3 najlepsze antykwariaty internetowe

Antykwariaty cieszą się wciąż bardzo duża popularnością. Można w nich zakupić prawdziwe perełki, jeśli chodzi o literaturę, filmy czy muzykę i to najczęściej w bardzo okazyjnych cenach. Często w antykwariatach można znaleźć bardzo cenne publikacje, których na próżno już szukać wśród nowoczesnych sklepowych półek. W dzisiejszych czasach jak praktycznie większość sklepów, również antykwariaty prowadzą swoje strony internetowe oraz promują sprzedaż online.

Najbardziej polecane antykwariaty

Antykwariat internetowy Amicus

Miejsce wprost stworzone dla wszystkich wielbicieli, którzy szukają niebanalnych przedmiotów z zakresu nauki, kultury oraz historii. W ofercie antykwariatu można znaleźć różnego typu czasopisma oraz książki, a także filmy na DVD z różnymi filmami oraz dokumentami. Antykwariat mimo tego, że istnieje na rynku dopiero od 3 lat, bardzo szybko dzięki szerokiemu asortymentowi oraz pracownikom z pasją zdobył uznanie oraz popularność wśród fanów czytelnictwa i staroci. Na uwagę zasługuje także przejrzysta strona internetowa widoczną pod linkiem antykwariat-amicus.pl, która zapewnia kilka godzin wspaniałej rozrywki podczas poszukiwania wymarzonych książek. Antykwariat znajduje się w centrum Ząbek – tam również można zakupić książki.

Antykwariat Atticus

Kolejny bardzo ceniony antykwariat, który działa również w sposób internetowy. Dodatkowo antykwariat prowadzi również skup książek. W ofercie antykwariatu można znaleźć wiele cenionych pozycji, które są bardzo wartościowe i często przestawiają ze sobą bardzo dużą wartość historyczną i kulturową. Można w nim znaleźć bardzo dużo pozycji, które pochodzą sprzed wielu lat. Bardzo wiele książek jest z XX wieku, mimo tego są utrzymane w bardzo dobrym stanie. Na atrakcyjną ofertę antykwariatu wpływa także jego doświadczenie w branży – miejsce to istnieje już od 1998 roku, a więc przez ten czas zdobyło serca wielu klientów.

Antykwariat Antiqua

Funkcjonuje już od 1991 roku i ma swoją siedzibę w Nowym Mieście, gdzie również (oprócz zakupów online) można odwiedzić i przejrzeć zbiory. W ofercie antykwariatu znajduje się wiele bardzo cennych i wartościowych pozycji. Specjalizacją antykwariatu oprócz starych książek są również mapy, starodruki oraz szereg innych dzieł sztuki. Większość z nich posiada bardzo bogatą wartość historyczną oraz kulturową, dlatego też do każdego zabytkowego przedmiotu, który zakupi się w tym antykwariacie na życzenie można dostać certyfikat autentyczności.