Czy przy kredycie hipotecznym warto korzystać z doradcy kredytowego?

Czy przy kredycie hipotecznym warto korzystać z doradcy kredytowego?

Kredyt hipoteczny to jedna z najważniejszych decyzji, które podejmują ludzie w swoim życiu. Dodatkowo duże sumy wchodzą w grę i długi czas spłaty powodują, że taki krok wymaga odpowiedniego podejścia oraz przemyślenia sprawy. Przy okazji brania kredytu hipotecznego pojawia się pytanie, czy warto w takiej sytuacji skorzystać z doradcy kredytowego. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla samodzielnego załatwiania całego kredytu. Znacznie może też zwiększyć bezpieczeństwo oraz obniżyć koszty kredytu. Czy zatem warto skorzystać z takiej możliwości? Poniżej przedstawiamy odpowiedź na to pytanie oraz podajemy kilka przydatnych informacji, które pomogą podjąć decyzje.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to profesjonalista zajmujący się kredytami — w tym tymi hipotecznymi. Ma on duże doświadczenie, szeroką wiedzę i doskonale orientuje się w aktualnej sytuacji na rynku kredytowym. Na rynku istnieją dwa typy doradców — niezależni i bankowi. Jeśli wybierzemy już jakiś konkretny bank, możemy skorzystać z usług doradcy oferowanego przez niego. W przypadku gdy zależy nam na rzetelnym przeglądzie całego rynku, warto zdecydować się na niezależnego doradcę, który będzie pracował bezpośrednio dla nas. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują usługi doradców, więc z łatwością znajdziemy takiego doradcy.

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Dobrym sposobem jest sprawdzenie opinii wśród znajomych lub w Internecie — to bardzo cenne źródło informacji. Warto również zdecydować się na osoby z doświadczeniem w branży lub korzystać z usług dużych agencji doradczych. Takie działanie powinno zminimalizować ryzyko wyboru nieodpowiedniego doradcy. Dobrym posunięciem będzie też wybór doradców wyspecjalizowanych w kredytach hipotecznych niż działających w szerszym spektrum.

Czy warto korzystać z doradcy kredytowego?

Odpowiedz na to pytanie, jest jak najbardziej twierdząca. O ile sami nie jesteśmy profesjonalistami lub nie znamy tematu w znacznym stopniu, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Koszty poniesione na ten cel są wręcz nieodczuwalne przy wysokości całego kredytu, a porady doradcy mogą pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pierwszą korzyścią płynącą z pomocy doradcy kredytowego jest wspólne znalezienie najlepszej oferty. Doradca, który zna aktualną sytuację, zaproponuje nam kilka najkorzystniejszych finansowo ofert i sprawdzi je. Kolejnym plusem jest dalsza pomoc w całej procedurze. Doradca przypomni nam o wszystkich istotnych dokumentach i pomoże skompletować. Sprawdzenie wypełnionych wniosków również zaoszczędzi nam poprawek i ponownego składania wniosków.

Kliknij Tutaj i zdobądź więcej informacji czy warto korzystać z doradcy kredytowego przy kredycie hipotecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *