Ile kosztuje usługa geodety?

Usługi geodezyjne

Kiedy potrzebujemy wybudować dom albo dokonać jakichś remontów na większą skalę to musimy często uzyskać odpowiednie pozwolenia od geodety. Zazwyczaj każda praca, którą wykonuję geodeta jest inna oraz na innym obszarze zabudowania. Czasami wykonywane usługi mogą być podobne do siebie i wtedy można spodziewać się podobnych kosztów u siebie, jakie będziemy musieli ponieść za usługi geodety.

Jednak w wielu przypadkach cena będzie zależeć od tego, ile czasu geodeta będzie dokonywał pomiaru, ile dni będzie musiał przyjeżdżać na placu budowy oraz ile zajmie mu późniejsze opublikowanie całej dokumentacji, czyli niezbędnych dla nas pozwoleń.

Ile kosztuje usługa geodety?

Pierwszym czynnikiem, który geodeta bierze sobie pod uwagę, gdy ma wykonać zlecenie, jest czas, jaki spędzi pracując dla nas. Oczywiście przy mniejszych placach budowy może tam spędzić jeden dzień czy też nawet kilka godzin, a przy bardzo dużych projektach może być potrzebny kilka dni, czy też nawet dłuższy okres.

Niektóre pomiary trzeba dokonywać za pomocą wysoką specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu, więc to też będzie wpływać na koszt usługi geodety oraz w cenę wliczone jest koszt przygotowania odpowiedniego dokumentu, gdyż w jednym przypadku może to być bardzo krótki opis, a w innym dość duża dokumentacja składająca się z kilku stron.

Jeżeli zależy nam na czasie to zazwyczaj geodeta posiada usługę szybkiego wykonania, ale to też kosztuje dodatkowo extra. Jeszcze Innym czynnikiem branym pod uwagę przy dokonywaniu podziału nieruchomości jest jej stan prawny i główny wpływ na cenę ma tutaj znaczenie konkurencja.

Cena, jaką musimy ponieść za najbardziej popularne usługi takie jak: podział działki czy tyczenie budynków, to w przypadku podziału działki zapłacimy za taką usługę około 1800-3800 zł, a natomiast w przypadku tyczenia budynków całkowity koszt będzie uzależniony od tego, ile będzie wytycznych punktów i im więcej będzie ich, tym niestety więcej będziemy musieli zapłacić, gdyż tutaj cena przeliczana jedna jeden taki punkt i tutaj ceny wahają się w przedziałach od 500 zł do 3000 zł.

Więcej usług geodety znajdziesz na stronie: www.poznan-geodeta.pl

W czym geodeta może ci pomóc?

Jeżeli pierwszy raz decydujesz się na podział działki czy też potrzebujesz jakiegoś planu budowlanego to geodeta pomoże ci w prawidłowym przeprowadzeniu twojej inwestycji, aby twój dom, hala czy też inne budynki powstawały szybko i dokładnie. Najczęściej geodeta jest z klientem przez cały czas realizacji inwestycji, tak by wszystko przebiegło zgodnie z planem i bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *