Jak dobrać legowisko dla psa?

Jak dobrać legowisko dla psa?

Każdy pies powinien posiadać wygodne i komfortowe miejsce do snu. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego legowiska. Na rynku dostępnych jest wiele modeli legowisk, a każdy pies ma także własne preferencje. Dlatego wybór tego właściwego wcale nie jest taki prosty jak mogłoby się to wydawać. Warto zatem wiedzieć czy kierować się wybierając legowisko dla psa.

Rozmiar legowiska dla psa

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze legowiska jest jego rozmiar. Przede wszystkim nie może być ono za małe. Przy wyborze legowiska dla szczeniaka skorzystać można z dwóch rozwiązań. Pierwsze to wybór małego i przytulnego legowiska przeznaczonego właśnie dla szczeniaków. Można jednak zakupić nieco większe legowisko. Wówczas będzie ono mogło posłużyć na dłużej. W przypadku dorosłego psa, najważniejsze jest to, aby posłanie nie była za małe. Dlatego przed zakupem warto jest psa zmierzyć. Pamiętać jednak trzeba, aby do tego rozmiaru dodać 15-20 cm. Wszystko po to, aby psu wygodnie się spało, kiedy będzie skulony, ale również, aby mógł wygodnie się wyprostować. Rozmiar należy połączyć także z typem legowiska. Jeśli jest to zwykły materac to większego problemu nie ma. Jednak jeśli wybiera się legowisko w postaci kosza bądź materac ze ściankami, wówczas należy dokładnie sprawdzić wymiar legowiska tak, aby pies na pewno wygodnie się w nim zmieścił.

Modele legowiska

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne modele legowisk dla psów. Można się o tym przekonać choćby na stronie https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Pies-w-domu-i-ogrodzie_Legowiska-344.html. Wśród wielu modeli wspomnieć można choćby o takich w kształcie materaca, fotela, sofy, łóżka czy innego typu mebla. Tego typu legowiska z pewnością prezentują się bardzo estetycznie. Mają niezwykły i wyróżniający się design. Dodatkowo najczęściej wykonane są z bardzo trwałych materiał. Jeśli rozmiar takiego legowiska będzie właściwy to psu z pewnością będzie się z nim spało bardzo wygodnie.

Wybór legowiska

Legowiska to miejsce, w którym pies może swobodnie wypocząć, ale także czuć się bezpiecznie. Wybór nie może być zatem przypadkowy. Pamiętać też należy o tym, że każdy pies ma własne upodobania i nawyki. Dlatego wybierając legowisko trzeba kierować się przede wszystkim dobrem psa, a nie własnym gustem. Choć nie można sobie zbyt utrudniać życia. Wybierając legowisko zwrócić należy uwagę na materiał, z którego jest wykonane. Ważne, aby był to materiał, który jest łatwy do wyczyszczenia i taki, który spokojnie można wyprać nie niszcząc go.