Jak naprawić lampę samochodową?

Reflektory samochodowe

Lampy samochodowe starzeją się tak samo, jak inne różnego rodzaju urządzenia. Proces ten oczywiście jest powolny i użytkowane lampy będą nam działać przez długi okres ale po kilku czy kilkudziesięciu latach reflektory stają się przebarwione, a także klosz może zostać porysowany. Często te czynniki wpływają na to, że naprawa lampy samochodowej jest bardzo trudna, ale można jeszcze spróbować ją naprawić.

Jak naprawić lampę samochodową?

Regeneracja lamp samochodowych to często proces złożony z kilku czynności jednak możemy jej dokonać nawet bez rozbierania lampy. Na początek powinniśmy zająć się naprawą wszelkiego rodzaju zarysowań czy też przebarwień dokonać naprawy uchwytów, na których zamocowana jest lampa, a także zająć się polerowaniem samego klosza.

Często, gdy kierowcy zaniedbują swoje lampy samochodowe to nawet takie proste czynności jak to opisane powyżej sprawią, że lampa która słabo świeci, nagle odzyska większej sprawności.

Zawsze musimy pamiętać, że gdy posiadamy matowy klosz lub jest on często zanieczyszczony i nie dbamy o jego oczyszczenie, to utrudniamy sobie nie tylko jazdę, ponieważ słabiej widzimy oświetloną drogę, ale także przeszkadzamy tym samym kierowcom jadącym z naprzeciwka, gdyż możemy ich także oślepiać.

Możemy także dokonać renowacji lampy wewnątrz, ale tutaj musimy już znać się na rozebraniu reflektora i później prawidłowym jego złożeniu. Często jest to proces trudniejszy i do wewnątrz lampy powinniśmy zaglądać tylko wtedy kiedy chcemy tam rozprowadzić nową świeżą warstwę aluminium, a niezbędne jest to, wtedy kiedy lampa zostanie zalana, przez co mamy później słabsze odbicie światła.

Źródła zabrudzeń wewnątrz reflektorów

W starszych modelach pojazdów zdecydowanie szybciej lampy ulegają uszkodzeniom i najczęściej są spowodowane nie tylko przez to, że są nieregularnie czyszczone, ale także często przedostaje się do nich woda oraz kurz.

Niestety, ale woda jest problemem występującym także w nowych samochodach, mimo iż stworzone są one z myślą o tym, aby były szczelne przed jakimkolwiek dostaniem się wody do środka.

Problemem w nowych samochodach jest także to iż soczewka znajduje się bardzo blisko lustra, przez co wysoka temperatura sprawia, iż zamontowana tam warstwą aluminium przez cały okres użytkowania powoli ulega uszkodzeniu, a to sprawia, że lustro z czasem staje się matowe.

Warto samodzielnie co powinien okres sprawdzać lampy samochodowe i dokonywać w nich renowacji, a w przypadku trudniejszych zadań naprawy lampy warto skontaktować się z dobrym mechanikiem, który zdecydowanie szybciej pomoże nam rozwiązać palący problem lampy samochodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *