Jak pielęgnować kręcone włosy?

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Właściwa pielęgnacja włosów wymaga przede wszystkim zadbania o ich podstawowe potrzeby – dlatego konieczny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Włosy kręcone wymagają z naszej strony szczególnej troski ze względu na swoją strukturę. W jaki sposób najlepiej o nie zadbać?

Jak dbać o kręcone włosy?

Bujne loki to marzenie wielu z nas, jednak w rzeczywistości posiadaczki kręconych włosów muszą zmagać się na co dzień z niejednym problemem. Osiągnięcie wymarzonych efektów wymaga doskonałej znajomości działania wielu kosmetyków i doświadczenia w ich stosowaniu. Pielęgnacja włosów kręconych jest dość wymagająca: to nie tylko dążenie do uzyskania idealnego kształtu fryzury, ale przede wszystkim dbałość o ich zdrowie. W związku z tym, że są stosunkowo kruche i podatne na uszkodzenia, musimy przede wszystkim traktować je łagodnie, stosując odpowiednie kosmetyki i delikatnie się z nimi obchodząc. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, już na etapie mycia można zaszkodzić swoim włosom – choćby przez używanie zbyt ciepłej wody. Wybierany do pielęgnacji włosów szampon powinien być wyprodukowany na bazie ekstraktów roślinnych, pozbawiony SLS i delikatny – dlatego w wielu przypadkach sprawdzi się także ten przeznaczony dla małych dzieci. Innym sposobem, ładnie podkreślającym skręt loków, może być także mycie włosów kręconych odżywką bez silikonów. Po myciu włosy kręcone powinny zostać rozczesane na mokro, odpowiednio rzadkim grzebieniem.

Pielęgnacja włosów kręconych

Odpowiednia pielęgnacja włosów kręconych to także przeciwdziałanie ich wysuszaniu. Oprócz tego, że każdemu myciu powinna towarzyszyć odżywka, doskonale posłuży nam bogata w składniki odżywcze maska – stosowana przynajmniej raz w tygodniu. Wśród posiadaczek kręconych włosów popularne jest także olejowanie, w szczególności z wykorzystaniem doskonałych dla tego typu włosów oleju jojoba, z awokado czy ze słodkich migdałów. Dla najlepszego efektu taki zabieg powinien trwać 1 lub 2 godziny.

Stylizacja włosów

Pielęgnacja włosów to oczywiście także ich stylizacja. Wybierając kosmetyki, które nie zaszkodzą lokom, wybierajmy wyłącznie te, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu. Najbardziej naturalnym z ogólnodostępnych kosmetyków do stylizacji jest bez wątpienia żel z siemienia lnianego. Pięknie podkreśli skręt loków, a do tego może być przygotowany samodzielnie w domowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *