Jak pielęgnować włosy?

Jak pielęgnować włosy?

Wygląd i kondycja włosów ma wpływ na nasze samopoczucie oraz na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Nieuczesane, nieumyte włosy z pewnością nie wzbudzają sympatii i zaufania ze strony innych ludzi. Dla zdrowia i wyglądu włosów warto poznać uniwersalne zasady ich pielęgnacji.

Podstawowy kosmetyk- szampon do włosów

Mycie włosów nie musi odbywać się codziennie, lecz u niektórych włosy przetłuszczają się bardzo szybko i konieczne jest ich mycie każdego dnia. Włosy należy myć wtedy, gdy wyglądają nieświeżo i są przetłuszczone. Szampon do włosów powinien być odpowiedni do rodzaju skóry głowy i włosów. Do wyboru mamy szampony do włosów normalnych, przetłuszczających się, farbowanych, z łupieżem i wiele innych. Stosując nowy szampon do włosów, należy uważnie obserwować skórę głowy i włosy, ponieważ mogą wystąpić podrażnienia lub nadmierne przetłuszczanie. Gdy włosy stają się suche, elektryzują się może to być wina szamponu, wtedy trzeba go zmienić na inny. Trzeba pamiętać, że szampon, który jest dobry dla włosów mamy lub sąsiadki, niekoniecznie sprawdzi się u nas. Poza tym warto mieć na uwadze, że szampon do włosów służy do oczyszczania włosów z brudu, resztek środków do stylizacji oraz zwalczania łupieżu, dlatego potrzebna jest dodatkowa pielęgnacja w postaci odżywki.

Uniwersalne zasady pielęgnacji włosów

Odżywka do włosów powinna nawilżać i wzmacniać osłabione końcówki. Powinno się ją stosować przy każdym myciu włosów. Poza tym ważna jest technika mycia włosów oraz nakładania odżywki. Podczas mycia włosów myjemy głównie skórę głowy, a kosmyki włosów delikatnie masujemy, nie pocierając ich zbyt mocno. Odżywkę nakładamy tylko na końcówki włosów, omijając okolice przy nasadzie włosów i skórę głowy. Nie należy używać gorącej wody do spłukiwania włosów oraz mocno pocierać włosów ręcznikiem. Wystarczy delikatnie odcisnąć nadmiar wody w ręcznik, a później łagodnie rozczesać włosy grzebieniem. Gdy włosy będą traktowane w delikatny sposób, nie powinny być połamane, ani postrzępione. Najlepiej używać chłodnego powietrza suszarki oraz unikać prostownicy, czy lokówki. Ważne jest zakładanie nakrycia głowy latem, by chronić włosy przed słońcem, a co kilka miesięcy trzeba podcinać końcówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *