Jakie jest koszt sprowadzania samochodu z USA? Jaki jest kurs dolara?

Jakie jest koszt sprowadzania samochodu z USA? Jaki jest kurs dolara?

Mało osób decyduje się na sprowadzenie auta ze stanów zjednoczonych na własną rękę, z prostego powodu, a mianowicie ciężko otrzymać wizę na przebywanie w państwie, mało praktyczne. Oczywiście koszty sprowadzania samochodu samem są zbyt ogromne by się od tak tego podejmować. Żyjemy w dobie internetu, więc tego typu problemy praktycznie nie istnieją. Ważne jest by dokładnie sprawdzić, aby nie przepłacić.

Za pośrednictwem sieci jest to o wiele prostsze. Pośrednik za odpowiednia kwotę dostarczy samochód do Polski. Można również obniżyć koszty do minimum, w tym celu zlecamy sprowadzenie samochodu do unijnego państwa, który w ostatnim czasie szczyci się tego typu renomom – Niemcy. Gdybyśmy jednak chcieli aby auto trafiło bez pośrednio do Polski należy wziąć pod uwagę pokrycie kosztów drogi morskiej, bo przecież auta dostarczane są właśnie tą konkretną drogą transportu. Odbiór odbywa się w Gdyni. Należy wspomnieć o istotnej kwestii, która jak sądzę jest, a raczej powinna być logiczna dla każdej osoby zainteresowanej. Mowa o zwiększeniu się kosztów jeśli magazyn firmy, z której zakupujemy określony samochód jest od tej firmy w znacznym stopniu oddalony. Krótko mówiąc cena sprowadzenia zależy od danego stanu. Im dalej, tym drożej.

Sprowadzenie samochodu z USA – cena

Wracając do konkretnych kosztów, te mierzą się w przedziałach od 150 tysięcy dolarów do 300 tysięcy dolarów. Nie można wybrać pierwszej lepszej firmy transportowej ponieważ koszty mogą znacznie wzrosnąć, a przecież nie chcielibyśmy nie potrzebnie wydawać ciężko zarobionych pieniędzy. Zróżnicowanie wybór polega od tego jaki chcemy zakupić samochód. Wiadomo, że sprowadzenie zwykłego, prostego auta nie będzie się nam opłacać. Zatem jeśli już się interesujemy zakupem i sprowadzeniem auta ze stanów zjednoczonych pamiętajmy żeby auto było luksusowe lub nie dostępne w europie. Podsumowując, sprowadzenie samochodu ze stanów zjednoczonych jest opłacalne o ile jest ono jedyne w swoim rodzaju. Według obecnego kursu dolara warto zdecydować się na sprowadzenie samochodu ze stanów zjednoczonych.

Ile kosztuje dolar

Dolar w porównaniu z innymi walutami jest najbardziej stabilny na całym świecie. Po mimo, iż na przełomie wieków utraciła na wartości, to nadal nie ma czego się czego obawiać. Oczywiście nadal stanowi ogromna przewagę na rynku Forex; obrót nadal stanowi 40%. Towary i surowce są w pewnym sensie uzależnione od dolara. Obecnie kurs dolara wynosi 4 złote. Według obecnych notowań kursów walut  jest wysoce realna szansa, że dolar może nieznacznie odbić.