Kiedy boli – szukaj ukojenia

Kiedy boli – szukaj ukojenia

Ból głowy, zęba, mięśni, brzucha, potrafi znacznie obniżyć komfort życia. Pojawia się rozdrażnienie, apatia i bezsenność oraz szereg dolegliwości związanych z danym miejscem bólu, np. stan zapalny w jamie ustnej, kolki, opuchlizna.

Jak uśmierzyć ból? Naturalnie!

Zależenie od rodzaju bólu, trzeba szukać sposobów na jego uśmierzenie. Jeśli jest to głowa, czasami wystarczy dłuższy spacer na świeżym powietrzu, dobre nawodnienie, sen, ale często nie da się wpłynąć skutecznie na ból. Pojawia się przygnębienie, nastrój i spada i nie ma się ochoty na wykonywanie codziennych czynności, a co dopiero na pracę. Co wtedy? Oczywiście należy znaleźć przyczynę, która często może być łatwa do zdiagnozowania i wyeliminowania. Może za późno chodzisz spać, przepracowujesz się, prowadzisz wyjątkowo stresujący tryb życia. Odpowiedzią organizmu jest obniżona odporność i zaczyna się huśtawka emocjonalna, często pojawiają się infekcje i różny rodzaj bólu, czasami wędrującego.

Często pomagają kuracje ziołowe, np. dobre herbatki na bazie rumianku, czy kozłka lekarskiego. Na ból głowy pomaga wielokrotnie delikatny masaż skroni ruchami okrężnymi od środka czoła.

Czasami trzeba sięgnąć po leki

Niestety, leki są często niezbędne, kiedy ból pojawia się nagle, jest silny i trudny do wyeliminowania. Tabletki bez recepty często skutecznie walczą z każdym rodzajem bólu, zupełnie go uśmierzając lub minimalizując tak, aby można było normalnie funkcjonować. Wśród nich znajdują się np. Pyralgina, Metafen, Apap czy Dexak. Ten ostatni to niesteroidowy lek przeciwzapalny, występujący w dwóch wariantach do wyboru – tabletki powlekane lub proszek w saszetkach do rozpuszczania. Każdy więc może wybrać odpowiedni lek dla siebie.

Wystarczy 30. minut od zażycia, aby odczuć ulgę w bólu. Aby zwiększyć pewność jego pozytywnego działania należy przyjmować jedną tabletkę co osiem godzin na pół godziny przed posiłkiem. Do niedawna jeszcze lek ten był przepisywany jedynie na receptę, teraz można kupić go spokojnie bez wizyty u lekarza.

Jest skuteczny na różne typy bólu- od łagodnych, przez umiarkowane, po te silne. Problemy mięśniowo-stawowe, bóle miesiączkowe, głowy czy zęba. Trzeba pamiętać, ze nie można go stosować długotrwale, gdyż jego działanie jest silne.

Nie dopuszczaj do sytuacji bólowych

Na ile to tylko możliwe dbaj o swoje zdrowie, aby nie dopuszczać do sytuacji, kiedy ból staje się nie do wytrzymania. Często jest to nieleczony ząb, zaniedbany kręgosłup czy stawy, co można przecież skutecznie leczyć, bądź zaleczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *