Lwów – przepięknym miastem na Ukrainie

Lwów - przepięknym miastem na Ukrainie

Lwów to przepiękne miasto na Ukrainie, historycznie związane z Polską. Warto wybrać się w to urokliwe miejsce, ponieważ historyczne centrum Lwowa zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Atmosfera Lwowa, jego niezwykły charakter ściśle wiążą się z jego historią.

Wycieczki do Lwowa, to na pewno niezapomniane chwile, które na długo zapadną w Państwa pamięci.

Lwów - przepięknym miastem na UkrainieZwiedzając to piękne miasto warto zwrócić uwagę na Operę Lwowską, której wnętrze zachwyci najbardziej wymagających. Historyczną podróż zapewni zwiedzanie skansenu Gaj Szewczenki. Doskonale odtworzone wioski z Huculszczyzny, Łemkowszczyzny, Bojkowszczyzny, Wołynia, Polesia, Bukowiny, Zakarpacia i wreszcie okolic Lwowa sprawią, że odbędziecie Państwo podróż w czasie. Świątynia, która przypomina dawne czasy to dawny Kościół Zakonu Jezuitów. Warto zwiedzić to niezwykłe miejsce, ponieważ podczas II wojny światowej gromadzono tu liczne zbiory książek Ossolineum. Katedra ormiańska to także obiekt dotknięty znamionami historii. Pod względem architektonicznym to jeden z najwspanialszych obiektów starego Lwowa. Nie zapominając o okrutnej historii warto odwiedzić Muzeum Pamięci Narodowej „Więzienie przy Łęckiego”, które kiedyś przeznaczone było dla więźniów politycznych, a także miejsce zbrodni NKWD.

  • Niezwykłą atrakcją są także udostępnione dla turystów podziemia Lwowa. To niesamowita przestrzeń opowiadająca historie tego miasta.

To tylko niektóre z atrakcji, które można zobaczyć w tym ukraińskim mieście.

Lwów - przepięknym miastem na UkrainieWycieczki do Lwowa to nie tylko możliwość spędzenia czasu w urokliwym miejscu, to także zapoznanie się z historią. Przemierzanie Lwowa uliczkami, starymi podwórkami sprawi, że ten czas na długo zagości w Państwa pamięci. Magiczny Lwów można również podziwiać zwiedzając liczne kamienice na lwowskich podwórkach. Zwiedzając to miasto, warto pamiętając o polskości, ponieważ bacznie obserwując budynki, można na nich zauważyć napisy w języku polskim. To niezwykłe przeżycie, które przypomni każdemu o historii związanej także z Polską.

Lwów to niezwykłej urody miasto, które swym urokiem przyciąga każdego roku mnóstwo turystów. To przepiękna podróż w czasie, która na zawsze pozostanie w pamięci.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.kresy.com/ – biura turystycznego z Przemyśla, które organizuje wycieczki na Ukrainę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *