Najczystsze miejscowości nad Bałtykiem

Najczystsze miejscowości nad Bałtykiem

Tanie noclegi, moc atrakcji czy znakomite, szerokie i zadbane plaże to, jak się okazuje, nie wszystko, na co zwracają uwagę Polacy szykujący się swoje wakacyjne wyjazdy. Według statystyk bardzo ważnym kryterium podczas wyboru miejsca jest również czystość miejscowości. Najczęściej w miejscach, w których mamy zadbane, certyfikowane plaże, znajdziemy równie zadbane uliczki czy promenady miast i miejscowości.

Sopot po raz kolejny

To prawdziwa, nadbałtycka, europejska stolica. Nie tylko ze względu na znakomitą architekturę, którą można bezkońca odkrywać o dowolnej porze roku czy najwyższej klasy obiekty hotelowe i gastronomiczne. To również jedno z najczystszych miejsc, mimo przewijających się przez to miejsce milionowych tłumów. Być może to również dlatego oczy brytyjskich dziennikarzy zwróciły się w stronę polskich kurortów. Jadąc do Sopotu zawsze masz pewność, że jesteś pod właściwym adresem.

Niepozorna Jastrzębia Góra

Chociaż nie mówi się o niej zbyt często, ta niewielka miejscowość ma swój prawdziwy urok, który skutecznie roztacza na wszystkich, którzy tylko się tutaj zjawią. Na czystość składają się nie tylko zadbane i zawsze dokładnie wysprzątane uliczki miasteczka czy promenady, ale również bliskość szerokim jak okiem sięgnąć, sosnowych lasów, nadających niesamowitej atmosfery, klimatu oraz oczywiście zapachu. To jednak nie wszystko – również kąpielisko w tym miejscu uważane jest za jedno z najczystszych nad Bałtykiem.

Urok małych miejscowości

Z reguły z najczystszymi miejscami spotkamy się w przypadku niewielkich, kameralnych miejscowości, w których wszyscy turyści są dla siebie nieomal sąsiadami. To wpływa nie tylko na czystość, ale również na zachowania czy kulturę osobistą, która w takich miejscach opuszcza nas zdecydowanie rzadziej. Przebywając w takich miejscach jak Dziwnów czy Dziwnówek, Rewal, Międzywodzie, Pustkowo czy Trzęsacz chcemy być integralną częścią krajobrazu. To również w tych miejscach możemy bez obaw zażywać kąpieli, jeśli tylko temperatura wody będzie odpowiednia, są to bowiem jedne z najlepszych miejsc pod względem czystości.

Duże miasta nie zostają w tyle

Nie można pominąć również Gdańska, który chociaż ogromny i posiadający wiele zabytków oraz możliwości do zaśmiecenia, pozostaje wciąż na liście jednych z najczyściejszych miast w Polsce. Sprawia to może aura tego miasta, a może konieczność skupiania swojej uwagi na wszystkich wspaniałościach, jakie roztaczają się dookoła.

Apartamenty nad morzem – Dane Kontaktowe

CityArt Apartamenty
Adres: ul. Cicha 6B, lok. 1 78-100 Kołobrzeg
Telefon: +48 509 824 992
http://apartamentykolobrzeg.eu/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *