Piece do sauny Harvia – cennik

Piece firmy Harvia

Piece do sauny marki Harvia przeznaczone są przede wszystkim do saun rodzinnych. Inwestycja w taki piec może okazać się bardzo opłacalna, jednak warto pamiętać przede wszystkim o tym, że na rynku istnieje wiele rodzajów pieców, dlatego trzeba dobrze znać się na ich zaletach.

Najczęściej za piece Harvia zapłaci się około 3000 złotych, jednak istnieją też modele, za które trzeba będzie zapłacić około 10 tysięcy złotych. Takie piece można umieszczać w saunach parowych, fińskich oraz suchych, dlatego ich atutem jest funkcjonalność i możliwość szerokiego wykorzystania. Wpływ na cenę takiego pieca ma na pewno jego moc, im jest ona wyższa, tym prawdopodobnie na taki piec trzeba będzie przeznaczyć więcej pieniędzy. Ważne jest też to, czy w takim piecu można umieścić gorące kamienie, czy jest to wersja stojąca, itd. Warto więc to dokładnie przeanalizować, a dopiero wtedy można rzetelnie dokonać ostatecznej decyzji.

Ogrzewanie sauny do wysokich temperatur bez obaw przegrzania

Piece Harvia odpowiedzialne są za ogrzewanie sauny do bardzo wysokiej temperatury. Nie trzeba się przy tym obawiać, że piec ulegnie przegrzaniu, ponieważ do takiej sytuacji nie powinno dojść. Piece są dobrze zabezpieczone, dlatego też wydaje się na nie tak pokaźne kwoty. Bardzo cenione na rynku są przede wszystkim piece Harvia Profi, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed przegrzaniem, ale też łatwe w obsłudze panele sterujące. Dzięki temu można też kontrolować poziom wilgotności w saunie, nawet gdy przebywa w niej kilka osób, dlatego są to piece idealne dla saun rodzinnych. Za takie piece trzeba będzie jednak zapłacić około 7-8 tysięcy złotych. Nieco tańsze są piece Harvia Legend, które generują co prawda mniejszą moc, ale przy ich zakupie zapłaci się około 3-4 tysiące złotych.

Bezawaryjna praca

Inwestowanie w piece do saun marki Harvia to gwarancja pełnej satysfakcji. Gwarantują one bezawaryjną pracę, ale też skuteczny wypoczynek w saunie. Piec nie będzie zajmował dużo miejsca, jest łatwy w montażu, a dodatkowo takie piece wykonywane są ze specjalnej stali nierdzewnej. Jest to pełne zabezpieczenie przed przegrzaniem dla osób, które obawiają się o to, że w saunie może dojść do zbyt wysokiej temperatury, która będzie zagrażała zdrowiu domowników. Średnią klasą pieców Harvia są piece typu Club Combi, które kosztują około 5-6 tysięcy złotych, więc widać wyraźnie, że cena zależna jest głównie od modelu takiego pieca, ale też od jego mocy oraz właściwości, więc warto to sobie dokładnie zbadać przed zakupem.

Więcej informacji na temat pieców do saun od firmy Harvia i ich cenach uzyskasz w sklepie Saunahome.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *