Puszka na komunikanty – cena

Naczyń liturgicznych w Kościołach jest naprawdę wiele, jednak jednym z najbardziej przydatnych okazują się być w praktyce puszki na komunikanty. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są one do bezpiecznego przechowywania komunikantów. Dzięki temu nie są one narażone na uszkodzenia z zewnątrz.

Takie puszki mają wiele zalet:

  • są odporne na korozję
  • wykonane są z trwałego materiału
  • są niezwykle pojemne

Korzysta się z nich głównie wtedy, gdy chce się przekazać odpowiednie komunikanty zebranym wiernym podczas Mszy Świętej, dlatego bez takich naczyń liturgicznych w Kościele nie da się obejść. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ceny za takie puszki są dość duże, a zależne są one od:

  • materiałów, z których wykonane są puszki
  • zdobień
  • rozmiarów puszek

Cena – puszki na komunikanty

Zwykle za tego typu puszki zapłaci się około 500-800 złotych, chociaż na rynku istnieją zdecydowanie tańsze, jak i dużo droższe opcje. Na całe szczęście dostęp do puszek na komunikanty jest bardzo szeroki, można je zakupić w wielu sklepach z dewocjonaliami, które działają również za pośrednictwem sieci internetowej. Każdy zainteresowany człowiek wybiera rodzaj zdobień, ale też podejmuje decyzję, czy puszka ma być pozłacana, posrebrzana, itd.

Takie puszki najczęściej wykorzystywane są podczas:

  • ślubów
  • chrztów świętych
  • bierzmowań

Puszka na komunikanty – cenaJak widać pełnią one uniwersalną rolę, dlatego też materiały z których są one wykonane są naprawdę solidne, aby można było z puszek korzystać przynajmniej przez kilka lat. Cena za takie puszki nie należy może do najtańszych, jednak jest to niezbędne naczynie liturgiczne w każdym Kościele, dzięki któremu Msza Święta przeprowadzana jest sprawnie, a do tego poprawnie. Puszki mogą posiadać na sobie różnorodne motywy, np. motyw anioła. Do tego mogą być one wzbogacone rubinami, dlatego też wybór w tym zakresie jest wręcz nieograniczony. Najdroższe puszki na komunikanty wysadzane są kamieniami, wtedy też trzeba na nie przeznaczyć minimum 1000 złotych. W takich puszkach przechowywana jest przede wszystkim mała hostia, a puszka znajduje się w tabernakulum, wyjmowana jest dopiero w odpowiednim momencie Mszy Świętej przez kapłana, który wyjmuje z puszki hostię i częstują nią wiernych, aby mogli przyjąć do siebie ciało Chrystusa. Ceny puszek różnią się także w zależności od tego, gdzie się je konkretnie kupi, a więc czy będą to sklepy stacjonarne, czy też internetowe, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokładne rozejrzenie się na rynku za takimi puszkami na komunikanty, a na pewno znajdzie się dla siebie właściwą ofertę.