Strzyżenie psów – ceny Kraków

Strzyżenie psa w Krakowie - cena

Jako właściciele psów chcemy, aby nasz pupil wyglądał pięknie i elegancko, zwłaszcza gdy mamy psa, który startuje na zawodach i może nam przynieść dodatkowe korzyści oraz wygrać różnego rodzaju nagrody. Warto więc w odpowiedni sposób dbać o swojego psa oraz o jego sierść, aby nie była za długa i wyglądała estetycznie. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć wiele dobrych salonów kosmetycznych dla psów, które zadbają o pielęgnacje oraz przygotują psa do wystawy.

Ile kosztuje strzyżenie psów?

Cena uzależniona jest od wielkości psa oraz od długości jego sierści. Za psa, który posiada krótką sierść i jest mały zapłacimy znacznie mniej, niż za dużego dorosłego psa, który ma długą sierść i trzeba będzie dłużej przy nim pracować oraz zużyć więcej kosmetyków.

Podczas wizyty w salonie urody dla psa, pies zostaje poddany kąpieli, ale jeżeli nie chcemy dodatkowo płacić za kąpiel, to możemy wykąpać psa u ciebie w domu, ale nie później niż 24 godziny przed wizytą.

Jeżeli nie chcesz iść z psem do salonu pielęgnacji sprawdź ofertę psiego fryzjera, który oferuje dojazd do klienta – np. Barbary Białczyk.

O czym pamiętać przed wizytą w salonie urody dla psów?

Pierwszym najważniejszym elementem, o którym musimy pamiętać jest to, aby pies był czysty. W brzydkie pogody, w których pada deszcz i jest błoto na ulicy, należy psa przenieść na rękach lub przed wejściem do salonu wytrzeć jego łapy oraz podbrzusze. Jeżeli przyprowadzimy brudnego psa, to możemy ponieść dodatkowe koszty, jakie będą spowodowane zabrudzeniami i czyszczeniem miejsca, w którym pies przebywał.

Jakich słów nie przyjmują salon urody?

Przede wszystkim do salonów urody nie możemy zabrać psa agresywnego, który może ugryźć. Również nieprzyjmowane są psy, które są brudne, zarobaczone czy też posiadają pchły. W przypadku takich psów mogą zostać zlecone czynności obligatoryjne, aby oczyścić psa i koszty w tym przypadku również poniesie właściciel psa.

Jakie pielęgnacje dla psów są wykonywane?

Najczęstsze pielęgnacji sierści i skóry to:

  • cięcie i strzyżenie
  • trymowanie i skubanie
  • kąpiele lecznicze i pielęgnacyjne
  • czesanie i szczotkowanie
  • usuwanie podszerstka
  • rozczesywanie kołtunów
  • masaże lecznicze oraz relaksacyjne
  • różnego rodzaju specjalistyczne zabiegi dla sierści psa takie jak tapirowanie, prostowanie czy też papilotowanie

Które części ciała są poddawane pielęgnacji?

Najczęstszymi miejscami, które są pielęgnowane u psa to między innymi uszy, zęby oczy przycinanie pazurów oraz ich pielęgnacja, czyszczenie opuszek, łap i przestrzeni międzypalcowych, oraz eliminowanie pasożytów zewnętrznych i nakładanie ochrony przed różnego rodzaju pasożytami i robakami. Na zlecenie klienta wykonywany jest również oczyszczanie i pielęgnacja okolic narządów rozrodczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *