Termometry dla dzieci – jak wybrać najlepszy?

Termometry dla dzieci - jak wybrać najlepszy?

Termometr to jedno z podstawowych urządzeń, które koniecznie musi znaleźć się w każdym domu. Szczególnie pomocne okazuje się przy codziennej opiece nad dziećmi. Na rynku dostępnych jest jednak kilkanaście ich rodzajów. Który z nich jest szybszy, a który dokładniejszy? Wybierz najlepszy termometr dla dziecka.

Jaki termometr dla dziecka okaże się najbardziej przydatny?

Decydując się na kupno termometru, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka. Niemowlakowi, oprócz tradycyjnego urządzenia służącego do pomiaru temperatury ciała, z pewnością przyda się termometr do wody, który pozwoli odpowiednio kontrolować pierwsze kąpiele maluszka. Mimo, iż większość dostępnych na rynku termometrów jest uniwersalnych, to jednak nie wszystkie nadają się dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. Ważna jest oczywiście skuteczność oraz czas nabijania temperatury. Młodsze dzieci mogą być bardziej niecierpliwe podczas mierzenia temperatury, co może doprowadzić do niedokładnego pomiaru. W takim wypadku sprawdzą się więc szczególnie urządzenia bezdotykowe.

Rodzaje termometrów dla dzieci

Powszechnie dostępne termometry można podzielić na co najmniej kilka kategorii. Pierwsze urządzenia związane są z miejscem, w którym mierzona jest temperatura. Drugi podział dotyczy samego działania i właściwości posiadanych przez dany termometr. Rodzice i opiekunowie mogą więc wybierać spośród:

  • termometrów elektronicznych dotykowych – charakteryzujących się dosyć krótkim czasem oczekiwania na pomiar. Można wyróżnić spośród nich urządzenia sprawdzające odpowiednią temperaturę w uchu, buzi, pod pachą czy w pupie. Ponadto, są przydatne do stosowania w nocy; nie trzeba budzić malucha aby dokonać pomiaru, wystarczy tylko przyłożyć taki termometr do czoła i po chwili odczytać wynik.
    termometrów elektronicznych bezdotykowych – są szczególnie polecane przy niemowlakach. Mierzą temperaturę poprzez stosowanie podczerwieni. Wystarczy więc jedynie włączyć takie urządzenie i odpowiednio skierować strumień światła na główkę dziecka, a po kilkunastu sekundach nastąpi odczyt temperatury ciała. Urządzenie z tą funkcję doskonale również sprawdzi się jako termometr do wody czy pokarmu.
    termometrów w smoczku – są bardzo wygodne ze względu na posiadany wyświetlacz, z którego można odczytać temperaturę.
    termometrów paskowych na czoło – często okazują się być dobrą alternatywą tradycyjnego, rtęciowego termometru. Należy jedynie przyłożyć taki pasek do czoła dziecka, aby otrzymać wynik. Niestety takie pomiary nie do końca są dokładne i pokazują jedynie przybliżoną temperaturę ciała malucha.
    termometrów do wody – mimo, iż większość uniwersalnych urządzeń do pomiaru, z pewnością nada się do mierzenia wody, warto zainwestować w specjalny termometr do wody. Można wybierać spośród nowoczesnych modeli cyfrowych lub elektronicznych, przypominających kształtem zabawkę, co nie tylko okaże się funkcjonalne, ale również sprawi dziecku wiele radości podczas kąpieli.