W którym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki kwarcytowe i dlaczego?

Obecnie kwarcyt znajduje naprawdę wszechstronne zastosowanie. Kamień ten wykorzystywany jest powszechnie, na szeroką skalę. Zdecydowanie warto podkreślić jego właściwości dekoracyjne – sprawdza się zarówno w upiększaniu wnętrz, jak i przy wystroju na zewnątrz domostw.

Kwarcyt to niebywale charakterystyczny kamień. Poprzez uziarnienie niezwykle trudno jest pomylić go z innym rodzajem. Wielką zaletą jest również szeroki wybór kolorów. Kamień wybiera się często – jest on bowiem kojarzony z przepychem i luksusem. Wyróżnia się nie tylko szykownością i gustem, ale także wysoką trwałością. Kwarcyt to niezaprzeczalnie gwarancja jakości na długie lata.

Zastosowanie płytek kwarcytowych

Współcześnie kamienne płytki można położyć niemalże wszędzie – co jest zasługą ich wysokiej funkcjonalności oraz niebanalnym wzorom. Również te kwarcytowe. Położyć je można na ściany, na podłogi. Można ich użyć w salonach, łazienkach, kuchniach – wybór jest naprawdę szeroki. Spokojnie płytki kwarcytowe możne umiejscowić w łazience – są one bowiem odporne na wilgoć, a bez wątpienia w łazience można się z nią spotkać. Odznaczają się one również nierówną płaszczyzną naturalną, dzięki czemu sprawdzają się wyśmienicie w pomieszczeniach, gdzie posadzka powinna być antypoślizgowa. Nawet w garażu kwarcyt będzie odpowiednim tworzywem. Co więcej, charakteryzują się one także wytrzymałością, dzięki czemu swobodnie nadają się do pomieszczeń, w których dużo się chodzi – na przykład w miejscach użyteczności publicznej, takie jak kawiarnie, restauracje. Elewacje domów także będą się prezentować w płytkach kwarcytowych niecodziennie dostojnie.

Kwarcyt – zastosowanie w kuchni

Kwarcytu używa się między innymi w blatach kuchennych. Cieszą się one coraz to większym zainteresowaniem. Niewątpliwie jego trwałość i odporność na uszkodzenia dodają mu efektowności oraz atrakcyjności. Konglomeratom kwarcytowym nie straszne są garnki, krojenie bez deski, czy jakiekolwiek inne codzienne czynności, mogące narazić tradycyjny blat na uszkodzenia. Kwarcyt zatem na pewno znajdzie zastosowanie w kuchniach i świetnie się tam spisze. Wyróżnia się on także minimalnym stopniem chłonności – można na co dzień z niego korzystać, bez konieczności konserwacji bądź impregnacji. Na blatach kwarcytowych można swobodnie kłaść gorące naczynia bądź ciężkie przedmioty. Zaletą tychże blatów jest niewątpliwie brak konieczności takiej impregnacji jak chociażby w przypadku granitu bądź marmuru.

Reasumując, kwarcyt to solidne tworzywo, które sprosta wielu codziennym wyzwaniom – zarówno w kuchni, jak i w łazience, a nawet w garażu. Znajdzie on zastosowanie nie tylko na podłogach, ale również w przypadku blatów albo ścian. Nic więc dziwnego, iż cieszy się on coraz większą popularnością.

Więcej o płytkach kwarcytowych na stronie Bank Kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *