Zakładanie i pielęgnacja ogrodów – cennik

Zakładanie i pielęgnacja ogrodów – cennik

Ogród to jedna z możliwości upiększenia domu i pokazania się przed światem z jak najlepszej strony. Łączy on w sobie funkcje estetyczne, praktyczne i wypoczynkowe. Na rynku istnieje wiele produktów do jego założenia i pielęgnacji oraz wiele firm, które wykonują te zadania za nas. Na czym polega planowanie i jakie są ceny wykonania? O tym wszystkim poniżej.

Jak zaplanować zakładanie ogrodu

Zakładając nasz wymarzony ogród, najpierw powinniśmy usiąść z kartką papieru i przeprowadzić kalkulacje kosztów. Każdy z pewnością chciałbym uniknąć przestoju w połowie zakładania ogrodu z powodu wykorzystania limitu karty kredytowej i czekanie do następnej wypłaty z rozkopaną górą ziemi na podwórku. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę? Koszty przygotowania podłoża, czyli np. wynajmu sprzętu do wyrównania ziemi, koszt samej ziemi, piasku, żwiru itp., koszt trawy oraz najważniejszego elementu roślin i ozdób. Warto rozdzielić to na poszczególne sekcje i pilnować, żeby nie przekroczyć zakładanego budżetu każdej z nich. W ten sposób powinno udać, się założyć ogród bez przeszkód.

Ceny

To zdecydowanie gorący temat w branży ogrodowej. Ceny trawy za 1 kg rozpoczynają się od kilkunastu złotych, a najdroższe gatunkami potrafią kosztować kilkaset. 1 kg nasion wystarczy na obsianie ok. 40 m ziemi. Warto kupić mały zapas, który pomoże uzupełnić braki albo nieobsiany teren, na który zabrakło surowca. Dobrym pomysłem może też być trawa z rolki. Ceny są podobne, a zaoszczędzą sporo czasu. Koszty roślin są różne. W zależności czy chcemy skromne ozdoby, czy egzotyczne kwiaty zapłacimy kilka lub kilkaset złotych za sztukę. Ich wybór jest ogromny — szczególnie na wiosnę. Wszystkie te elementy kupić można w marketach budowlanych, a jeśli chcemy bardziej wyszukane ozdoby, w internecie można zamówić naprawdę ciekawe egzemplarze.

Inspiracje

W internecie jest mnóstwo stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i zdjęć poświęconych temu tematowi. Znaleźć tam można zaskakujące pomysły i sprawdzone rozwiązania. Warto zajrzeć tam przed zakładaniem ogrodu, bo można spotkać tam naprawdę udane projekty. W dobie ogromnej dostępności i niskich cen z łatwością można odtworzyć niektóre kombinacje obok naszego domu.

Warto przypomnieć o wyspecjalizowanych firmach w tej branży. Jeśli sami nie chcemy lub nie lubimy kopać w ziemi, a własnoręczne sadzenie kwiatków nie daje nam radości tylko ból pleców — można skorzystać z usług profesjonalistów z firmy Ponadczasowe Ogrody. Ceny zaczynają się od 2 do 3 zł za metr kwadratowy, a kończą na 8-10 zł za metr kwadratowy. To kurząca opcja, zwłaszcza gdy chcemy mieć ogród i nie przykładam większej wagi, co będzie się w nim znajdować. Ogród to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku a odpowiednio urządzony podnosi cenę i prestiż nieruchomości. Obecna dostępność i ceny produktów i usług zachęca do zakładania i pielęgnacji ogrodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *