Co można robić w domu żeby zarobić jakiś grosz?

Zarabianie w domu

Wiele osób zastanawia się zapewne, czy można coś robić w domu, żeby zarobić pieniądze? Oczywiście, że tak, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy większość ludzi posiada komputer i dostęp do internetu. Taki zestaw pozwala na dorobienie sobie nie wychodząc z domu.

Jest na to wiele sposobów:

 1. Twórca stron internetowych/programista – daje to szerokie możliwości, a znając się na tym fachu można osiągnąć naprawdę spore przychody.
 2. Copywriter – inaczej mówiąc, jest to po prostu pisanie różnego rodzaju tekstów. Wśród tego wyróżnia się też seocopywriter, czyli pisanie tekstów na potrzeby pozycjonowania. Zdalnie można pracować także jako redaktor portalu internetowego, pisać teksty dla prasy itd.
 3. Grafik – osoby kreatywne i posiadające jakieś zdolności plastyczne odnajdą się w tej tematyce. Można projektować loga na zlecenia firm, okładki na płyty, wizytówki i wiele innych.
 4. Tłumacz i lektor – składa się na to pisanie tekstów w różnych językach, tłumaczenie tekstów, prowadzenie kursów on-line, tłumaczenie na żywo za pomocą komunikatorów video, nauka języka.
 5. Tester aplikacji i gier – w przypadku wielu osób może być to połączenie zainteresowań z pracą, ale trzeba znać się dość dobrze na nowinkach technologicznych lub grach.
 6. Handel internetowy – branża ta coraz bardziej się rozwija i zyskuje nowych klientów, dlatego dobrym pomysłem jest założenie sklepu internetowego.
 7. Edycja filmów – bardzo szybko rozrasta się branża filmowa w internecie, ale nie wszyscy mają czas na obróbkę i montaż własnych video klipów. Dlatego można wyjść na przeciw zapotrzebowaniom rynkowym i oferować takie usługi.
 8. Administrator stron www – przeogromna ilość różnego rodzaju portali internetowych sprawia, że można zainteresować się pracą jako opiekun takiego portalu. Jest także możliwość zarabiania dzięki własnej stronie internetowej lub blogowi, ale trzeba początkowo poświęcić sporo czasu na wypracowanie pewnej pozycji w sieci.

Wszystkie wymienione wyżej propozycje są typowo związane z usługami internetowymi i komputerem.

Istnieją też inne formy zarobku w domu:

 1. Architekt wnętrz lub ogrodów – można zajmować się tym na odległość, bo potrzebny jest tylko dostęp do planów i ewentualnie zdjęć. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to domena dla osób, które znają się wystarczająco dobrze na tej dziedzinie.
 2. Konsultant firmy kosmetycznej – zaczęcie współpracy z firmą kosmetyczną jest dobrą formą zarobku, szczególnie dla kobiet. Konieczne jest odpowiednie zareklamowanie produktu i rozprowadzanie katalogów. Można to zrobić wśród rodziny i znajomych.
 3. Rękodzieło – jest to coraz popularniejszy sposób na dorobienie sobie pieniędzy. Wykazać się trzeba odrobiną kreatywności i zdolnościami pozwalającymi na wykonywanie różnych produktów.