Czym różni się zwykły mop od mopa automatycznego?

Czym różni się zwykły mop od mopa automatycznego?

Różnica między zwykłym mopem do sprzątania a jego automatycznym odpowiednikiem nie polega jedynie na wyglądzie zewnętrznym. Współcześnie proponowane mopy automatyczne najnowszej generacji jak bioniczny mop Hizero to wielofunkcyjne urządzenia, pozwalające skutecznie zadbać o czystość podłóg, bez poświęcania temu zajęciu zbyt wiele czasu. Jest to zdecydowanie argument przemawiający za ich stosowaniem w życiu codziennym. Jakie jeszcze różnice znajdziemy w pracy mopa zwykłego i automatycznego?

Krótka historia mopów zwykłych i automatycznych

Z pewnością sam wynalazek mopa zwykłego zrewolucjonizował proces sprzątania. Początki jego historii sięgają aż XV wieku, kiedy zwoju przędzy na kiju używano głównie do mycia pokładów statków. W XIX w. wynaleziony został mop przypominający wyglądem współczesny sprzęt, z umocowanymi na kiju bawełnianymi frędzlami, które pozwoliły wreszcie na mycie podłóg na stojące, a nie w pozycji klęczącej. Mop samowyżymający pojawił się natomiast pod koniec XX wieku, wynaleziony przez Amerykankę Joy Mangano, stanowiąc kolejne ułatwienie.

Automatyczny mop bioniczny Hizero nazwany został “drugą rewolucją w sprzątaniu”, po mopie samowyżymającym. Urządzenie to zastępuje bowiem odkurzacz i mop jednocześnie, zbierając wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z podłogi, myjąc ją, susząc, a następnie również oczyszczając się samodzielnie. Pozwala to na znacznie skrócenie czasu sprzątania, a jednocześnie daje gwarancję sterylnie czystych podłóg. Wszystkie zabrudzenia są bowiem odseparowane od pojemnika z czystą wodą, a jedyną czynnością użytkownika mopa Hizero jest ich usunięcie z pojemnika i wymiana wody.

Inne zalety mopów automatycznych

Hizero to nie tylko doskonale czyste podłogi, ale również ciekawy, nowoczesny design, kompaktowe rozmiary i funkcjonalność, która zdecydowanie ułatwia życie jego użytkownikom. Jest urządzeniem, które powinno znaleźć miejsce w mieszkaniu każdej osoby dbającej o czystość, ale chcącej ograniczyć do minimum wysiłek wkładany w sprzątanie.