Kursy elektroniki Kraków

Kursy elektroniki Kraków

Pasja czy może chęć zdobycia nowych umiejętności, dokształcenia się w zawodzie czy może całkowitego przekwalifikowania – nie ma znaczenia, z jakiego powodu decydujesz się na kursy z zakresu elektroniki w Krakowie – każde poszerzanie swojej wiedzy oraz kompetencji jest świetnym pomysłem.

Centrum Kształcenia Praktycznego

Jednym z miejsc w Krakowie, w którym można odbyć szkolenie z zakresu elektroniki, jest centrum znajdujące się przy ulicy Krupniczej 42a. Tutaj podczas kursu możesz zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania instalacji i urządzeń elektronicznych bądź eksploatacji urządzeń elektronicznych, czyli zakres PKD E.6 oraz E.20. Po odbytym kursie masz możliwość montowania, instalowania, konserwowania oraz naprawy wszelkiego rodzaju aparatury oraz urządzeń elektronicznych, organizowaniem pracy w placówkach badawczo-rozwojowych czy zajmowaniem się serwisowaniem urządzeń elektrotechnicznych oraz elektronicznych. Kurs kończy się egzaminem uprawniającym do wykonywania zawodu.

Szkoła ATUT Lider Kształcenia

W przypadku tych kursów szkoleniowych również odbierasz wiedzę i umiejętności oraz kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu zapisanego w PKD jako E.6, czyli wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych, ale również E.5, czyli eksploatacja urządzeń elektronicznych. Do uzyskania tytułu zawodowego wystarczy mieć ukończoną szkołę średnią – świadectwo maturalne nie jest wymagane. Nauka trwa 4 semestry, czyli 2 lata. Praktyki zawodowe trwają 4 tygodnie, co daje w sumie 160 godzin.

m.Technik

Kolejny kurs jest wersją alternatywną, przeznaczoną bardziej dla zamiłowanych w temacie, niż biorących przekwalifikowanie się czy zdobycie nowych kwalifikacji na poważnie. W Młodym Techniku pojawił się internetowy Praktyczny Kurs Elektroniki, możliwy do pobrania w 24 częściach. Dodatkowo wydawnictwo AVT przygotowało specjalne dodatki: płytkę stykową oraz wszystko, co będzie niezbędne do przygotowania projektów znajdujących się w książeczkach. Do nabycia za pomocą chociażby sklepu internetowego.

Zupełnie alternatywna StrefaKursów.pl

Tutaj można znaleźć zupełnie odmiennie potraktowany temat szkoleń z zakresu elektroniki, skierowany w zasadzie jedynie do pasjonatów tego tematu. Podczas kursu z podstaw Arduino możesz zapoznać się z podstawami nie tylko samej elektroniki, ale również programowania oraz mechaniki, co pozwoli ci na tworzenie własnych, zaawansowanych projektów na platformie. Kurs jest przygotowany na płytach, a po obejrzeniu filmów instruktażowych, sprawdzeniu wiedzy i wykonaniu własnych projektów odbierasz certyfikat ukończenia kursu i znajomości podstaw.