Skład i łamanie kwartalnika branżowego do druku – poradnik DTP

Skład i łamanie kwartalnika branżowego do druku - poradnik DTP

Gotowe czasopismo, które do swych rąk otrzymuje czytelnik, to owoc pracy nie tylko dziennikarzy i fotografów, ale również całego szeregu specjalistów, dbających o ostateczny wygląd gazety. Wydawać by się mogło, że każdy byłby w stanie tak “ułożyć” treści na stronie, aby wyglądały razem atrakcyjnie dla odbiorcy. Tymczasem za jej finalną formą stoi długi i skomplikowany proces, zwany w skrócie DTP. Jego najważniejszymi elementami są skład i łamanie tekstu.

Read more

3 najlepsze antykwariaty internetowe

3 najlepsze antykwariaty internetowe

Antykwariaty cieszą się wciąż bardzo duża popularnością. Można w nich zakupić prawdziwe perełki, jeśli chodzi o literaturę, filmy czy muzykę i to najczęściej w bardzo okazyjnych cenach. Często w antykwariatach można znaleźć bardzo cenne publikacje, których na próżno już szukać wśród nowoczesnych sklepowych półek. W dzisiejszych czasach jak praktycznie większość sklepów, również antykwariaty prowadzą swoje strony internetowe oraz promują sprzedaż online. Read more

Co zrobić ze zużytą makulaturą?

Skup makulatury

Gospodarstwo domowe codziennie wytwarza duże ilości odpadów. Świadomi konsumenci zdają sobie sprawę z faktu konieczności segregowania odpadów, aby stanowiły one najmniejsze z możliwych niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. Odpowiednie zagospodarowanie śmieci plastikowych, metalowych, papierowych oraz organicznych pozwala odpowiednim jednostkom we właściwy dla danego rodzaju surowca, umiejscowić, utylizować czy też przetwarzać zużyte przedmioty. 

Read more

Na czym dokładnie polega skład DTP?

DTP

Skład i łamanie tekstu to podstawowe etapy przy tworzeniu bardzo długich dokumentów, jak również książek. Wraz z rozwojem technologicznym mamy obecnie możliwość czytania wszelkich dokumentów, jak również książek w wersji elektronicznej. Mimo iż istnieje wielu zwolenników, którzy uwielbiają czytać publikacje na tabletach i komputerach to jednak nadal większość ludzi chce mieć do czytania drukowaną książkę.

Read more