Gdzie w Krakowie znajdują się relikwie Jana Pawła II?

Centrum Jana Pawła II w Krakowie

Nawiązując do ciekawego kultu błogosławionego Jana Pawła II spróbuje stworzyć Państwu obraz całokształtu kultu Jego Świątobliwości. Wraz z procesem beatyfikacyjnym i kanonizacją wzrosło zainteresowanie jego osobą ze zdwojoną mocą. Nikogo tak jak „Naszego” papieża Polacy nie potrzebują na co dzień. Rozglądając się po kraju możemy policzyć, że w w przynajmniej 100 ośrodkach mamy do czynienia z kultem jego relikwii.

Relikwie Jana Pawła II w Krakowie

Docześnie błogosławiony jest częścią relikwii i jego szczątki spoczywają w bazylice św. Piotra w Watykanie. Dzięki staraniom polskich księży,a w szczególności kard. Stanisławowi Dziwiszowi, Polacy zawdzięczają bytność relikwii w wielu zakątkach kraju. Bez wątpienia silną lokalizacją pod tym względem jest Kościół Św. Jana Pawła w Krakowie-Łagiewnikach. Znajdujący się tam Kościół Relikwii to najcenniejsze miejsce kultu relikwii i pozostałości po Janie Pawle II. Przechowywana tam jest kropla krwi błogosławionego Jana Pawła II umieszczona w szklanej szkatule. W tejże Świątyni znajduje się również mitra i oraz pastorał Jana Pawła II.

Centrum Jana Pawła II Kraków

Święte miejsce jakim bez wątpienia jest Kościół w Krakowie-Łagiewnikach to cel wielu podróży intelektualnych oraz pielgrzymek do miejsca przez wielu Polaków uważanego za przecież święte. W niezwykle intymnym miejscu przeżyć i inspiracji duchowych wzorowanych na katakumby, dochodzi do wielu przemian mentalnych. Wiedzeni obliczem „Papieża Polaka” wyznawcy odżywają na nowo. Ich modły niosą się ku niebu z pewną pieczołowitością z jaką oddano budowle Panu. Dominująca tu biel, mam na myśli Kościół Relikwii, ujmuje za serce i prowadzi grę uczuć z nie widzialnym, ale jednak namacalnym duchem Ojca Świętego.

Najcenniejsza z relikwii jaką jest kropla krwi symbolizuję zwycięstwo Światła nad Mrokiem dla wielu z nas i staję się pamiątką-nagrodą, która obwieszcza rychłe zmartwychwstanie wszystkich wierzących. Jest to nagroda pokrzepienia dla wszystkich silnie związanych z kultem Św. Jana Pawła II w kościele. Aby nie rozstawać się z pamięcią o nim wiele pracowni, a także firm oferuje relikwiarze Świętego. Jest to m.in. Pracownia Brązownicza SACRUM czy sklepy z dewocjonaliami. Na ich stronie firmowej, można zobaczyć jakie jest to piękne dzieło.

Nie brak, tychże w ofercie internetowej. Jednych to cieszy. Innych to dzieli, że za pieniądze oferuje się wizerunek Jana Pawła II. Jest to ich zdaniem świętokradztwo. Uświadamia to nam wierzącym, że Bóg jest nadal obecny w naszym życiu, tak samo jak błogosławiony Duch Ojca Kościoła. Relikwia to praktyczny sakrament , który dla wielu jest siła do zwalczenia zła i uzdrowienia.