Bloczki samokopiujące na zamówienie – cennik

Za pomocą bloczków samokopiujących można stworzyć zarówno oryginał dokumenty, jak i jego kopię. Używane są zwłaszcza we wszelakiego rodzaju instytutach, firmach, a także urzędach. Działają nieco podobnie do kalki. Bardzo często używa się ich w rachunkowości, między innymi przy drukach księgowych i fakturach. Bloczki samokopiujące stosuje się także jako dowody dostaw oraz wpłat, dokumenty wydania zewnętrznego, recepty czy listy przewozowe. Mają one wiele zastosować, a najważniejsze, iż jest to tanie i szybkie rozwiązanie.

Zalety bloczków to przede wszystkim:

  • wygoda
  • brak możliwości podrobienia
  • oszczędność czasu

W jaki sposób działają takie bloczki?

Przy produkcji bloczków wykorzystuje się papier przyjmująco-oddający. Na pierwszej warstwie bloczek należy wypełnić, a również na drugiej warstwie pojawia się ta sama treść jako kopia.

Bloczek samokopiujący czarno-biały

Najczęściej wykorzystywany we wszelakiego rodzaju formularzach oraz dokumentach zwłaszcza urzędowych. Tworzy się go przy użyciu dwóch rodzajów arkuszy papieru.

1. Coated Back (CB), czyli arkusz przekazujący. Jest on powleczony od spodniej strony specjalnymi mikrokapsułkami. Mają one w składzie barwnik, używa się go na wierzchniej części, która jest oryginałem.

2. Coated Front (CF), czyli arkusz przyjmujący – używa się go do arkuszu, który jest kopią. Posiada na wierzchu warstwę aktywnego kaolinu.

Warianty bloczków

Bloczki samokopiujące dostępne są w wielu wariantach oraz kształtach. Mogą być między innymi prostokątne lub kwadratowe. Profesjonalne firmy papiernicze mają w swojej ofercie szeroki wybór bloczków samokopiujących. Można na nich umieścić informacje, logo firmy. Według indywidualnych preferencji klienta firmy papierniczy mogą również umieścić dodatkowo twardą podkładkę na bloczkach, która ułatwi ich wypełnienie. W sprzedaży znajdują się oryginalne wzory o niestandardowych wymiarach.

Drukowanie bloczków samokopiujących

Bardzo istotną rolę odgrywa właściwy druk bloczków samokopiujących. W wyborze odpowiedniej drukarni bierze się pod uwagę nie tylko cenę, ale i jej doświadczenie. Profesjonalna drukarnia oferuje swoim klientom: montaż, naświetlenie, druk bloków, obróbkę introligatorską oraz projekt, jeśli klient nie posiada własnego.

Cennik

Warto zaznajomić się z cennikami poszczególnych drukarni, sam druk takich bloczków samokopiujących nie jest zbyt tani. Przeciętne ceny za druk bloczków samokopiujących to: 150 złotych za 40 bloczków, jednak dokładna cena zależna jest od drukarni.

Przy składaniu zamówienia na bloczki samokopiujące warto sprawdzić ofertę internetowych drukarni online. Kliknij Tutaj i sprawdź pełną ofertę drukarni online – druczki.eu