Co powinien zawierać kompletny zestaw do golfa dla dzieci? – Poradnik

Co powinien zawierać kompletny zestaw do golfa dla dzieci? – Poradnik

Zestawy golfowe dla dzieci to nie tylko świetna zabawa i frajda dla najmłodszych, ale także akcesoria, które pomagają ćwiczyć spostrzegawczość, motorykę oraz koncentrację. Jak wiadomo, dziecko powinno usprawniać swoją koordynację ruchową, dlaczego by nie ćwiczyć jej właśnie przez zabawę? Co powinien zawierać taki kompletny zestaw do golfa dla dzieci? Koniecznie sprawdźcie!

Mini golf dla dziecka

Jeśli nasz maluch ma dopiero 2 lub 3 lata, warto zakupić mu zestaw do mini golfa. W zestawie tym powinna znaleźć się piłeczka oraz kilka zapasowych sztuk, kijek oraz niewielka platforma z dołkiem na piłkę, która imitować ma pole golfowe. Dodatkowo, niektóre zestawy dla tej grupy wiekowej, są interaktywne i informują poprzez dźwięk, kiedy dziecko trafi piłeczką do dołka. Pozwala to dziecku mieć pewność, że piłka trafiła na miejsce. Dźwięki te są także swego rodzaju pochwałą dla naszego malucha. Zestawy te świetnie kształcą koncentrację oraz cierpliwość.

Więcej akcesoriów, więcej zabawy!

Gdy nasze dziecko jest już starsze, możemy zdecydować się na zakup kompletnego zestawu do gry w golfa. Znajduje się w nim: zapas piłeczek, dwa kijki, plecak, za pomocą którego można przenosić akcesoria do golfa oraz dwa dołki z chorągiewką. Dzięki temu zestawowi nasza pociecha może grać z rówieśnikami lub z którymś z rodziców. Plastikowe dołki z chorągiewką, pozwalają na precyzyjne trafienie do celu oraz kształcą zręczność i zwinność.

Dla początkujących miłośników golfa

Nastolatkowie z pewnością ucieszą się z profesjonalnego zestawu dla golfisty. Znajdziemy w nim zapewne kilka kijków, piłek a także plecak, dzięki któremu przeniesiemy niezbędne akcesoria. Niekiedy zestawy te wyposażone są także w profesjonalny wózek, umożliwiający przewożenie plecaków oraz dodatkowych kijów przez pole golfowe. Warto zaznaczyć, że zestaw ten przeznaczony jest już dla osób, które ćwiczą swoje umiejętności na profesjonalnych polach golfowych.

Materiał zestawu do gry w golfa

Zestawy dla najmłodszych dzieci, zwykle wykonane są z plastiku. Niezwykłą popularnością cieszą się także akcesoria drewniane do golfa. Dla nieco starszych dzieci oraz nastolatków, zakupimy profesjonalny sprzęt, który z pewnością pomoże rozwinąć im pasję gry w golfa. Warto wspomnieć, że kompletne zestawy do gry w golfa dla dzieci, pomagają im wykształcić zdolność spostrzegawczości oraz poprawić koordynację motoryczną. Są także świetne, jeśli chodzi o ćwiczenie cierpliwości i koncentracji. Być może staną się także powodem do obudzenia w dzieciach niezwykłej pasji do gry w golfa! 

Profesjonalne zestawy do gry w golfa możesz kupić w specjalistycznym sklepie golfowym w Warszawie. Pełną ofertą sklepu i cennik znajdziesz TUTAJ.