Co to jest Ledger Nano S?

Co to jest Ledger Nano S?

Kryptowaluta to przełomowe rozwiązanie finansowe, umożliwiające dokonywanie łatwych i szybkich transakcji na całym świecie. To powszechnie rozumiany system wirtualnej waluty i pieniędzy, który przez większość państw nie jest uznawany za jednostkę walutową czy środek płatniczy. Kryptowaluta to jednak legalny “pieniądz elektroniczny”, który przechowywany jest przez właściciela w elektronicznym portfelu, do którego dostęp ma tylko on sam. Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne? Jakie środki pomagają zachować bezpieczeństwo? Czym jest Ladger Nano S?

Bezpieczeństwo związane z transakcjami z wykorzystaniem kryptowalut.

Kryptowaluty to coraz bardziej powszechny środek płatniczy, umożliwiające ominięcie procedur związanych z tradycyjnymi płatnościami. Jednak, aby transakcje te, jak również operacje związane z nimi były bezpieczne należy odpowiednio je przechowywać i kontrolować. Coraz większa popularność wirtualnych monet zwiększa ryzyko działania oszustów i fałszerzy. Jednak przy odpowiednim zabezpieczeniu kryptowalut, posiadanie ich i operowanie nimi jest bezpieczne i wygodne.

Środki pomagające zachować bezpieczeństwo.

Aby wirtualne monety mogły w bezpieczny sposób zostać przechowane na danym nośniku, należy umieścić je w tzw. Portfelu, który znajduje się na nośniku elektronicznym. Eksperci odradzają gromadzenia dużej ilości kryptowalut na stałym przekaźniku takim jak komputer czy telefon, a także wystawianie ich na giełdach w sieci publicznej. Doskonałym zabezpieczeniem jest korzystanie z portfeli sprzętowych – urządzeniach zewnętrznych takich jak specjalnie przygotowanych nośnikach USB.

Ladger Nano S – urządzenie zabezpieczające przechowywanie kryptowalut.

Jednym z popularnych, bezpiecznych i sprawdzonych urządzeń zapewniającym bezpieczne korzystanie z kryptowalut jest urządzenie Ladger Nano S. To sprzęt przypominający zwykły nośnik USB, jednak dostosowany jest on do  przechowywania i magazynowania prywatnych kluczy i zabezpieczeń. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu możliwe jest gromadzenie haseł bez dostępu do Internetu. W pamięci tego rodzaju urządzeń możliwe jest również przechowywanie kopii zapasowych monet. Przeczytaj opinie na temat Ledger Nano S.

Główne funkcje urządzenia Ladger Nano S.

Urządzenie Ladger Nano S posiada dwie główne funkcje, które wykorzystywane są przez posiadaczy kryptowalut. Pierwszą z nich jest przechowywanie kluczy prywatnych, dzięki czemu można zwiększyć bezpieczeństwo magazynowania wirtualnych monet, jak również zniwelować ryzyko kradzieży czy oszustw.

Kolejną ważną cechą urządzenia jest możliwość podpisywania transakcji. Zasada działania sprzętu nakazuje podczas wykonywania konkretnego przelewu, podłączenia go do komputera i “kliknięcia” przycisku akceptacji transakcji.

Sprzęt USB Ladger Nano S dodatkowo został wyposażony w ekran OLED, który umożliwia wyświetlanie informacji, konfiguracje urządzenia czy dodatkowa weryfikację transferu. Posiada on także dwa przyciski nawigacyjne, co umożliwia proste i wygodne sterowanie urządzeniem.

Urządzenie Ladger Nano S to sprzęt najnowszej generacji, zapewniający niezwykłe bezpieczeństwo podczas przechowywania kryptowalut, dokonywania transakcji, umożliwia tajne magazynowanie kluczy i zabezpieczeń, a także pewny transfer środków. Dzięki wbudowanemu chipowi Secure Element, zabezpieczonemu kodem PIN, transakcje nie mogą zostać przechwycone ani sfałszowane.