O czym musi pamiętać każdy prawnik zakładający własną kancelarię adwokacką?

Jak założyć kancelarie adwokacką?

Założenie własnej kancelarii adwokackiej to ciężki kawałek chleba, dlatego należy dobrze przeanalizować wszystkie za oraz przeciw, aby podjąć decyzję, czy taki krok na pewno jest dla prawnika opłacalny.

Praca na własny rachunek jest jednak mobilizująca, wtedy samodzielnie można dobierać sobie klientów, decydować o tym, jakimi sprawami zajmuje się kancelaria i kogo konkretnie zatrudnia. Nie trzeba się oczywiście nikogo słuchać, ponieważ prawnik sam sobie jest szefem, a niektórzy właśnie tego potrzebują, aby się rozwijać i nie stać w miejscu. Założenie kancelarii prawnej wymaga jednak wypełnienia dużej ilości dokumentów.

Wybór specjalizacji

Oczywiście prawnik decydujący się na takie posunięcie musi wybrać specjalizację kancelarii adwokackiej. Taka kancelaria specjalizować może się w różnych dziedzinach prawa, im większa liczba dziedzin tym większe szanse na pozyskanie sporej ilości klientów. Nie można jednak zajmować się wszystkim, ponieważ wtedy istnieje ryzyko, że usługi prawne będą świadczone na niezbyt wysokim poziomie. Oczywiście kancelaria powinna zajmować się sprawami karnymi, cywilnymi, rodzinnymi, czy też gospodarczymi. Jest to podstawa działania, a dobry prawnik musi mieć też określoną strategię działania, aby taka działalność mogła się stale rozwijać i zarabiać na siebie dobre pieniądze. Należy też zadbać o dobrą lokalizację kancelarii, najlepiej gdzieś w centrum większego miasta, dzięki czemu klientom łatwiej będzie do niej dotrzeć, chociaż wtedy trzeba się liczyć z tym, że będzie się płaciło duże pieniądze za wynajem lokalu. Trzeba też zainwestować w dobrą reklamę, aby społeczeństwo dowiedziało się o działaniu danej kancelarii, tak aby kancelaria nie upadła po kilku tygodniach od założenia.

Oprogramowania informatyczne

Sprawna praca kancelarii prawniczej to także inwestycja w sprawdzone oprogramowania informatyczne. Dzięki takim oprogramowaniom można zaoszczędzić dużo czasu i skuteczniej zająć się organizacją pracy w takim miejscu. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie osoby konkretnie zatrudnia się w kancelarii, bo w niektórych miejscach takie oprogramowania są całkowicie zbędne, jednak zawsze warto z nich korzystać, aby przypadkiem nie zapomnieć o jakichś ważnych obowiązkach oraz spotkaniach. Prawnik zakładający własną kancelarię adwokacką musi dbać o interesy klientów na każdym kroku, nie może więc lekceważyć żadnej sprawy, musi zarejestrować działalność, aby była one legalna i starać się o rozwijanie swoich kompetencji zawodowych, co może mu przynieść uznanie na rynku.

Oczywiście warto mieć własną stronę internetową. Idealnym przykładem jest Małgorzata Tokarz, która posiada stronę Małgorzaty Tokarz która może służyć za przykład. Są na niej oprócz oferty, artykuły dotyczące spraw adwokackich i przejrzyście przygotowane dane kontaktowe.