Drukarki do etykiet – na co zwracać uwagę przy zakupie

Poprawnie wykonane i wydrukowane etykiety są aktualnie kluczem do sukcesu w wielu branżach na rynku. Szczególnie w e-commerce i handlu potrzeba odpowiednich narzędzi, aby zwiększyć produktywność biznesu i usprawnić np. wysyłkę zamówień. Rozwijająca się firma potrzebuje metod, dzięki którym zagwarantuje większe obroty i przy okazji zmniejszy koszty.

Niezbędna może okazać się do tego drukarka do etykiet. Wybór tej odpowiedniej nie jest jednak taki prosty. W artykule dowiesz się na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Miejsce przeznaczenia drukarki do etykiet

Przed wyborem odpowiedniego sprzętu trzeba zastanowić się do czego będzie on głównie potrzebny i gdzie użytkowany. Drukarki dostępne na rynku mają różne właściwości i przystosowane są do innych warunków. Na przykład drukarka przemysłowa będzie zdecydowanie różniła się od tak zwanej drukarki “biurkowej”. Główna odrębność polegać będzie na:

Miesięcznej ilości etykiet do wydruku

Wybór drukarki etykiet powinien być uzależniony od wielkości i potrzeb firmy.

  • Drukarka biurowa może wydrukować do 15 tysięcy etykiet miesięcznie. Jest idealna dla niewielkich przedsiębiorstw. Charakteryzuje ją niska cena i łatwością obsługi. Przykładem jest drukarka zebra GK420D , która jest jednym z najpopularniejszych modeli na rynku.
  • Drukarka przemysłowa będzie w stanie wydrukować powyżej 50 tysięcy etykiet miesięcznie. Doskonale sprawdzi się do bardzo dużych przedsiębiorstw, gdzie praca musi być wykonywana stale. Ta drukarka do kodów kreskowych będzie najbardziej wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju niedogodności.
  • Na rynku dostępne są również drukarki półprzemysłowe, które które mogą wydrukować nawet do 50 tysięcy etykiet. Charakteryzuje je duża wydajność i całkiem korzystna cena. Idealna do średniej wielkości firm.
    Wielkości drukowanych etykiet

Ważnym parametrem podczas wyboru drukarki etykiet jest ich wielkość. Zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa, warto wybrać taką, której głowica będzie odpowiednio duża i sprawdzi się w firmie również w przyszłości. Istotnym jest, aby pamiętać, że zazwyczaj rozwój firmy wiąże się z większym zapotrzebowaniem na etykiety, a także ich wielkości. Standardowo trzeba dodatkowo zwrócić uwagę, że im większa drukarka, tym cena zakupu wzrośnie, a dodatki do niej, jak na przykład papier będę również droższe.

Warto dokładnie zastanowić się jakie urządzenie będzie odpowiednie dla przedsiębiorstwa i wybrać je zależnie od potrzeb. Na przykład drukarka etykiet zebra GK420D będzie idealna na biurko i do mniej intensywnej pracy. Inne modele zebry sprawdzą się również jako drukarki przemysłowe, dzięki mocnej obudowie i wytrzymałości.