Jak działa drukarka Godex G500 i dlaczego warto ją kupić?

Jak działa drukarka Godex G500 i dlaczego warto ją kupić?

Istnieje wiele różnych rodzajów urządzeń, które umożliwiają drukowanie kodów kreskowych. Prawie każda drukarka jest w stanie tworzyć proste kody kreskowe przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, atramentu, toneru i papieru. Można wykonać kody kreskowe na domowej drukarce atramentowej, ale jeśli naprawdę potrzebujemy druku kodów kreskowych wysokiej rozdzielczości, potrzebujemy profesjonalnego sprzętu.

Jak działa drukarka Godex G500?

Metoda drukowania Godex G500 opiera się na termotransferze. Drukarka termotransferowa to bez wątpienia najpopularniejsza technologia produkowania wysokiej jakości etykiet z kodami kreskowymi. Zaprojektowana do wykorzystywania ciepła do przenoszenia „atramentu” (wosku lub żywicy) na papier w druku transferowym. W bezpośrednim przeniesieniu termicznym głowica drukująca po prostu powoduje reakcję papieru poddanego obróbce chemicznej, odciskając obraz wewnątrz nośnika etykiet. Etykiety termiczne z kodami kreskowymi są dostarczane na rolce i na żądanie możliwe jest drukowanie etykiet pojedynczo.

Dodatkowo drukarki termiczne są najlepsze w tworzeniu kodów kreskowych o absolutnie najostrzejszych krawędziach, co oznacza wyższą jakość symboliki kodów kreskowych i lepszą dokładność skanowania. Ponadto drukarki termiczne mogą drukować na szerokiej gamie syntetycznych materiałów etykietowych, dzięki czemu trwałość i żywotność wykonanego kodu kreskowego jest zmaksymalizowana. I wreszcie, termiczne drukarki kodów kreskowych są bardzo ekonomiczne i łatwe w użyciu.

Dlaczego warto wybrać drukarkę Godex G500?

Drukarka GoDEX G500 idealnie nadaje się do wielu różnych zastosowań i materiałów. Dzięki technologii „Twin-Sensor Technology” można używać szerokiej gamy etykiet, zwłaszcza w zastosowaniach detalicznych i przemysłowych.

Godex GE500 może być używany jako drukarka termiczna i drukarka do etykiet termotransferowych przy użyciu taśmy transferowej (taśmy TT).

Dzięki połączeniu z zewnętrznym mocowaniem rolki i taśmą kolorową o długości 300 metrów urządzenie może osiągnąć bardzo wysoką wydajność drukowania.

G500 jest wysokiej jakości o funkcjonalnym, nowoczesnym designie. Mocna i stabilna konstrukcja mechanizmu zapewniająca długotrwałą niezawodność.

Drukarki Godex G5 wyróżniają się dodatkowymi czujnikami, czujnik odbiciowy jest ruchomy i są też 2 wyśrodkowane czujniki transmisyjne. Dzięki temu urządzenie nadaje się do specjalnych zastosowań z mniej standardowymi i bardzo grubymi materiałami.

Ma rozdzielczość 203 DPI i jest wyposażona w standardowe połączenie Ethernet i prędkość drukowania 127 mm na sekundę.

Godex udowadnia standardową 3-letnią gwarancją, że urządzenia do etykiet są wysokiej jakości. 6-miesięczna gwarancja na głowicę drukującą nie zmienia tego i jest związana ze zmianami użytkowania, które mogą znacznie wpłynąć na żywotność głowicy drukującej. Korzystanie z drukarek etykiet Godex zostało ułatwione dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do projektowania etykiet GoLabel.