Grawerowanie laserowe w metalu – Poradnik

Grawerowanie laserowe w metalu - Poradnik

Grawerowanie laserowe w metalu jest najczęściej stosowane na skalę przemysłową, w celu identyfikacji produktu lub partii produktów, w postaci numeru seryjnego, etykietowania, kodów DataMatrix. Wytłaczanie w metalu dotyczy jednak również mikroskali użytkowników, którzy w celu personalizacji lub upamiętnienia, obdarowania, reklamowania, potrzebują stworzyć grawery na metalu. 

Metalami, odpowiednimi do grawerowania są stal nierdzewna, aluminium, metale hartowane, stopowe stale, stale szybkotnące, tytan, mosiądz, miedź, metale szlachetne, metale powlekane.

Zastosowanie laserów do grawerowania przemysłowego

Grawerowanie przemysłowe, to głównie wykorzystanie laserów w dziale budownictwa maszynowego, branży narzędziowej, przemyśle elektronicznym, branży elektrycznej, w obróbce blachy, w przemyśle automotive, w medycynie, w jubilerstwie. Dzięki zaawansowanej technologii laserowe grawerowanie w przemyśle przynosi realne korzyści, korzystając z dużej szybkości wykonywania znaczników, niskich kosztów ekonomicznej produkcji, trwałości i precyzji wykonanych grawerów. Szerokie możliwości projektowania i dokładnego odwzorowania wymyślonych znaczników, zwiększają poziom dokładnego wykonywania laserowych grawerów.

Laserowe grawerowanie dla małych firm i osób prywatnych

W dziale użyteczności prywatnej, gdzie najczęściej z laserowego grawerowania korzystają małe firmy lub osoby prywatne, by nadać imiennego lub znaczącego wyrazu upominkowi lub pamiątce, wybiera się spersonalizowane wzory grawerów. Starannie wykonane ozdoby są gwarancją trwałego, precyzyjnego wykonania oraz podniesienia prestiżu grawerowanego przedmiotu.

Zarówno w sektorze przemysłowym, jak i w skali  mikro, stosowane jest laserowe grawerowanie kolorowe. Najczęściej spotykamy się z grawerami biżuterii, sztućców, tabliczek na drzwi, ramek, sprzętu elektronicznego, armatury kuchennej i łazienkowej. Poprzez zastosowanie kolorowych grawerów, można dokładnie odwzorować element, zwłaszcza dekoracyjny, który ma być przedstawiony na przedmiocie. Umieszczenie na produkcie reklamowym grawerowanego laserowo logo firmy znacząco wpłynie na zauważalność, wzrost prestiżu, trwałe korzyści, płynące z efektywnej reklamy, przedkładające się w kolejnych etapach w zwiększenie zysków.  Aby cieszyć się konkurencyjnością własnej marki, warto podążać za nowoczesnymi technologiami. Laser wykorzystywany już od jakiegoś czasu, wciąż jest udoskonalany, a możliwości zastosowania coraz szersze, dzięki czemu można bez przeszkód zaufać temu urządzeniu. Wiele praktycznych zastosowań laserowego grawerowania to ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu, które nie są często zauważalne, a stają się naturalne.

Więcej o głowicach laserowych i akcesoriach służących do grawerowania
dowiesz się ze strony https://optlasers.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *