Jak odpowiednio zadbać latem o swoje usta?

Jak odpowiednio zadbać latem o swoje usta?

Żadna szminka nie zagwarantuje uzyskania doskonałego efektu, jeżeli nie zadbamy o nawilżenie i gładkość naszych ust. Codzienna pielęgnacja i ochrona to podstawa pięknego wyglądu i zdrowej skóry. Warto wiedzieć, jak postępować z delikatnym naskórkiem, który wymaga z naszej strony szczególnej troski.

Delikatność ust daje się we znaki szczególnie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Latem, kiedy skóra wymaga dodatkowego nawilżenia i ochrony przed słońcem, często zmagamy się w problemem suchości i pękania. Dodatkowo nie sprzyjają jej nasze codzienne nawyki, takie jak oblizywanie czy przygryzanie ust.

W jaki sposób chronić usta przed drażniącymi czynnikami?

W podstawowym wyposażeniu letniej torebki powinna bezwzględnie znaleźć się szminka ochronna z filtrem UV lub balsam do ust, np. marki Nivea, Blistex czy AA. Tego typu kosmetyk nie tylko doskonale nawilża usta, ale także chroni je przed działaniem promieni słonecznych. Może występować w formie zwykłej pomadki ochronnej lub szminki podkreślającej kolor.

O co dodatkowo możemy zatroszczyć się latem?

Pierwszym krokiem powinien być bez wątpienia peeling, o którym większość z nas na co dzień zapomina. Usunięcie martwego naskórka nadaje miękkość nie tylko naszemu ciału, ale także twarzy i ustom – ze względu na ich wrażliwość należy stosować w tym celu scrub do ust lub samodzielnie przygotowaną mieszankę. Wystarczy w tym celu zmieszać ze sobą oliwę z oliwek z odrobiną cukru. Innym sposobem może być masaż przy pomocy balsamu i szczoteczki – jednak nie tej samej, której używasz na co dzień do mycia zębów.

Kolejny zabieg to głębokie nawilżenie i powierzchniowe natłuszczenie ust. Na popękaną skórę doskonale zadziała maseczka na bazie odżywczego i nawilżającego miodu, który z pewnością znajdziemy w swojej spiżarni. Na usta doskonale działa większość delikatnych kremów do twarzy oraz witamina E, nadająca naskórkowi niesamowitą gładkość. Dopiero gdy zadbamy o zdrowie skóry naszych ust, możemy skoncentrować się na makijażu. Należy pamiętać o tym, by wybierać nie tylko te kosmetyki, które odpowiadają nam kolorystycznie, ale przede wszystkim te godne zaufania, pochodzące od sprawdzonych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *