Piękne kielichy mszalne

Kielichy liturgiczne

Kielichy mszalne są podstawowymi naczyniami liturgicznymi, które używane są w czasie mszy świętej, razem z patenami. Kielich liturgiczny służy nam głównie do tego abyśmy spożywali konsekrowane wino, czyli Krew Jezusa Chrystusa. Najczęściej wykonywane są z metali szlachetnych, czyli taki jak mosiądz, srebro i złoto, które odporne są na różne związki chemiczne.

Jeżeli kielich mszalny wykonany jest z innego materiału niż złoto, to powinien on mieć przynajmniej pozłacane wnętrze czaszy. Dodatkowo do kielicha mszalnego powinniśmy zakupić także bieliznę kielichową, na którą składa się puryfikaterz palka, korporał i welon, które są używane do okrywania kielicha, a także wycierania go po ukończonej mszy świętej.

Piękne kielichy mszalne

1. Kielich mszalny (KIE015) – nazywany jest również kielichem czterech Ewangelistów. Jest cały pozłacany, jego wysokość to 24 cm, średnia podstawy wynosi 15,5 cm, a średnica czaszy wynosi 11,5 cm. Jego cena aktualna to około 4 660,00 zł.

2. Kielich ze zdobnymi niebieskimi kamieniami – wysokość tego kielicha to 21 cm i wykonany jest z mosiądzu. Jest także pozłacany, a jego wymiary wynoszą 21 x 10 cm. Wartość rynkowa tego kielicha równa jest 3 887,00 zł.

3. Kielich zdobiony z czerwonym pierścieniem – kielich został zbudowany na wysokość 20 cm, a jego szerokość wynosi 10 cm. Obecnie kosztuje on 2 470,00 zł i jest cały pozłacany, a oprócz tego dodatkowo ma piękne czerwone kamienie.

4. Kielich mszalny wysadzany kamieniami(KIE585) – cena tego kielicha wynosi 2 160,00 zł i został on zaprojektowany na wysokość 21 cm. Jego średnica podstawy wynosi 11 cm, a średnica czaszy 9 cm.

5. Kielich duży kolor złoty – ten kielich mszalny jest dość duży, ponieważ jego wysokość to aż 24,5 cm, a średnica czaszy jest podobna do pozostałych, bo wynosi tylko 11 cm. Cena rynkowa tego kielicha to 2 145,00 zł.

6. Kielich pozłacany niebieskimi kamieniami – kielich ten jest wyjątkowy, ponieważ został wygrawerowany na nim wizerunek papieża. Jego wysokość to 20 centymetrów i jest to jeden z piękniejszych kielichów, ponieważ posiada niesamowicie wyglądające niebieskie kamienie. Obecnie zamówimy go już za 2 100,00 zł.

7. Kielich mszalny ze zdobnym łączeniem(KIE003) – Cena tego kielicha nie jest duża, bo wynosi tylko 1 680,00 zł. Średnica czaszy tego kielicha wynosi 10 cm, średnica podstawy 12,5 cm, a wysokość 20 cm.

8. Kielich ze zdobnymi białymi kamieniami – jeden z tańszych kielichów, bo jego cena wynosi tylko 1 625,00 zł, ale za to jego wygląd jest niesamowity, gdy przyjrzymy się z bliska i zobaczymy przepiękne białe kamienie. Stworzony został na wysokość 21 cm, a średnica jego czaszy wynosi 10 cm.