Warszawa: co warto zobaczyć?

Warszawa: co warto zobaczyć?

Każdy chociaż raz powinien wybrać się do Warszawy – nie tylko dlatego, że to stolica naszego kraju, ale także ze względu na wiele ciekawych zabytków, niesamowitą architekturę i muzea z wystawami na światowym poziomie. Co warto zobaczyć w Warszawie?

Stare Miasto i centrum: tego nie możesz pominąć

Najwygodniej przyjechać do Warszawy nie samochodem, a… pociągiem. Dworzec główny znajduje się bardzo blisko centrum miasta, a po dojechaniu na stację Warszawa Centralna i wyjściu z podziemi naszym oczom ukaże się jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy, czyli Pałac Kultury i Nauki. Tuż obok dworca zlokalizowane jest też centrum Złote Tarasy. Do centrum dojedziemy dosłownie w kilka minut; warto wysiąść na początku ulicy Nowy Świat (tuż koło warszawskiej palmy), a następnie udać się pieszo w kierunku Krakowskiego Przedmieścia i Starego Miasta. Na końcu Krakowskiego Przedmieścia dochodzimy do Placu Zamkowego, na którym znajduje się Kolumna Zygmunta i Zamek Królewski, który można zwiedzić od środka. Nieco dalej (dojdziemy tam krętymi, urokliwymi uliczkami) znajduje się plac z fontanną i syrenką; warto zatrzymać się w tym miejscu na chwilę i zjeść w jednej z okolicznych restauracji lub napić się aromatycznej kawy. Po chwili odpoczynku można ruszyć na zlokalizowany niedaleko taras widokowy – stamtąd ujrzymy Wisłę, drugą stronę miasta i Stadion Narodowy.

Jak poruszać się po Warszawie? Taxi Warszawa, autobusy, metro

Jeśli wybieramy się na Stare Miasto, najwygodniej będzie dostać się tam taksówką – taxi Warszawa ma stosunkowo korzystne ceny, a odległość jest na tyle niewielka, że z pewnością nie zapłacimy zbyt dużo. W stolicy często najszybszym środkiem transportu jest właśnie taxi Warszawa ma wprawdzie wiele linii tramwajowych i autobusowych, jednak należy pamiętać, że przystanki nie zawsze zlokalizowane są tak, jakbyśmy tego chcieli. Ciekawą alternatywą jest metro – jednak jedynie w momencie, gdy chcemy szybko przedostać się na drugą stronę miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *