Jak szybko sprzedać dom? Porady pośrednika

Jak szybko sprzedać dom? Porady pośrednika

Sprzedaż domu może zająć wiele miesięcy lub nawet kilka lat. Wielu sprzedających chciałoby jednak dokonać transakcji jak najszybciej. Jakie są sprawdzone przez pośredników sposoby na szybką sprzedaż nieruchomości?

Atrakcyjne ogłoszenie

Po pierwsze warto zadbać oto, by ogłoszenie było atrakcyjne wizualnie i zawierało wszystkie najważniejsze informacje. Kluczowym elementem są odpowiednie zdjęcia, ponieważ jest to pierwsza rzecz, na którą potencjalni kupujący zwrócą uwagę. Dobre zdjęcia są wyraźne i dobrej jakości. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie, dlatego najlepiej wykonywać je w dzień, a nie wieczorem przy sztucznym świetle. Oczywiście pokoje muszą być czyste i wysprzątane, bałagan i porozrzucane ubrania nie zachęcą nikogo do kupna domu. To samo dotyczy się otoczenia domu, powinno być ono posprzątane, a trawa równo ścięta. Dużo zdjęć pomaga w zwróceniu uwagi kupujących na daną nieruchomość, ale kilka podobnych zdjęć tego samego pomieszczenia to marnowanie czasu oglądających. Dobrze by było gdyby każde z nich przedstawiało inną perspektywę. Ważny jest również szczegółowy, ale konkretny opis domu i okolicy, w której się znajduje. Oprócz opisu ilości i wymiarów poszczególnych pokoi warto umieścić w nim praktyczne, przydatne dla potencjalnego nabywcy informacje. Na przykład odległość od centrum, sklepów najbliższej szkoły. Dobrze jest podkreślić w tym miejscu zalety danej lokalizacji. Jeżeli położona jest na terenie mocno zurbanizowanym, to zaletą będzie dobra komunikacja. Analogicznie nieruchomość położona poza miastem będzie pozytywnie wyróżniać się cichą okolicą i bliskością natury. Takie szczegóły mogą mieć duże znaczenie dla kupujących i ich umieszczenie zwiększy szansę na szybką sprzedaż domu.

Zamieszczenie ogłoszenia na różnych portalach

Warto zamieścić ogłoszenia na wielu portalach, zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich, pozwoli to dotrzeć do większej liczby odbiorców. Z tego samego powodu dobrym pomysłem jest również nieograniczanie się tylko do portali ogłoszeniowych z ofertami domów i mieszkań. Na większości uniwersalnych stron z ogłoszeniami są działy nieruchomości, które również są chętnie odwiedzane. Przydatną opcją na takich serwisach jest możliwość wyróżnienia ogłoszenia, aby było bardziej widoczne dla oglądających. W zależności od popularności danego portalu taka usługa może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Nie są to duże pieniądze w porównaniu do ceny domu, a takie wyróżnienie może znacznie zwiększyć ilość wyświetleń danego ogłoszenia. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiej usługi.