Jaki motyw plakatu najlepiej będzie pasował do kuchni?

Jaki motyw plakatu najlepiej będzie pasował do kuchni?

Idealny plakat do kuchni to ten, który kojarzy się z jedzeniem, mile spędzonym czasem, smakowaniem życia na różne sposoby. Wesołe akcenty sprawią, że poczujesz się jak u siebie w domu, a atmosfera w takiej kuchni będzie bardziej swobodna i pogodna. Jak wybrać odpowiedni motyw plakatu do swojej kuchni?

Dlaczego plakat powinien być tematycznie dopasowany do kuchni?

Plakat to ozdoba ściany, która z reguły decyduje o ostatecznym charakterze danego wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku kuchennych grafik, zaprojektowanych z myślą o tym wnętrzu przez internetowy sklep plakatomania.pl. Co może znaleźć się na ścianie pomieszczenia, w którym przygotowuje się posiłki, jada pyszne dania i pije aromatyczną kawę? Coś co kojarzy się z jedzeniem, piciem, smakowaniem życia na różne sposoby. Mogą to być plakaty z kuchennym mottem, zachęcającym do pozostania w kuchni i spędzenia miło czasu. Zdjęcia aromatycznych potraw, przypraw, kadry przedstawiające sielskie motywy: ptaszki, kwiaty, kolorowe rowery. Ciekawą opcją jest także plakat botaniczny – rysunki roślin przedstawiające ich pełen pokrój gatunkowy: kwiaty, liście, korzenie. W kuchni miłym akcentem będą także wesołe plakaty, przedstawiające słynne powiedzenia z filmów komediowych.

Plakaty botaniczne czy sielskie kadry?

Jeśli Twoja kuchnia została zaprojektowana z myślą o stylu prowansalskim lub typowo wiejskim – dominują w niej drewno, jasne barwy i klasyczne wzory – możesz pokusić się o dodanie miłego akcentu w postaci plakatu botanicznego. Rysunki polnych kwiatów, traw i ziół mogą być nawiązaniem do suszonych ziół czy roślin doniczkowych stojących na parapecie. Zdjęcia przedstawiające bukiety kwiatów, kolorowe rowery czy pejzaże wprowadzą wyrazisty charakter do kuchni, gdzie dominują stonowane barwy. Plakaty botaniczne oraz sielskie kadry można z powodzeniem łączyć w grupy na ściance dekoracyjnej.

Słodkie plakaty z kuchennym mottem

Jakie hasła mogą głosić kuchenne motta? Może to być lista zasad panujących w domu, zachęcająca do wzajemnego szacunku i bycia miłym. Takie hasła scalają rodzinę, wszyscy domownicy spoglądają na nie każdego dnia – to daje poczucie jedności i bezpieczeństwa. Motta mogą być długie lub po prostu zawierać jedno ciekawie przedstawione zdanie, nawiązujące do spożywania posiłków, gotowania, przebywania w kuchni. Czarno-białe plakaty z cytatem pasują praktycznie do każdego stylu wnętrza, niezależnie od tego, czy bazuje on na ponadczasowych trendach czy też opiera się na współczesnej wnętrzarskiej modzie.