Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do hali produkcyjnej?

Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do hali produkcyjnej?

Jeśli szukasz lamp przemysłowych, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są różnice w rodzajach oświetlenia, które może być stosowane w hali produkcyjnej. Oczywiście, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi Ci do głowy, może być to, ile światła wytwarza każda lampa? Istnieją jednak inne czynniki, takie jak ciepło i bezpieczeństwo, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rodzaju lamp przemysłowych, jakie chcesz mieć w swojej hali produkcyjnej. Przyjrzyjmy się różnym opcjom poniżej!

Weź pod uwagę układ Twojej hali produkcyjnej i ilość światła, jakiej potrzebuje:

  • Miejsce, w którym planujesz umieścić lampy w hali produkcyjnej, powinno być określone przez układ i projekt. Na przykład, jeśli na jednym końcu hali produkcyjnej nie ma wystarczająco dużo miejsca na naturalne oświetlenie lub okna, wówczas należy rozejrzeć się za przemysłowymi oprawami lamp technicznych o wysokim poziomie oświetlenia.
  • Lampy przemysłowe powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby zapewniały jak najlepsze oświetlenie podczas pracy. Na przykład, oprawy przemysłowych lamp technicznych na podłodze lub na ziemi mogą zapewnić wystarczające oświetlenie przy pracach mechanicznych, takich jak konserwacja maszyn i spawanie.
  • Rozważając, ile lamp przemysłowych LED kupić, należy wziąć pod uwagę zarówno wymagania dotyczące jasności, jak i pożądany obszar pokrycia. Określ, ile naturalnego światła chcesz mieć w danej przestrzeni. W zależności od tego, jak dużo naturalnego światła chcesz mieć w hali, będzie trzeba określać, jaki rodzaj opraw oświetleniowych kupić. Na przykład, jeśli masz dużo okien i światła dziennego wpadającego do hali produkcyjnej, to najlepiej wybrać lampy przemysłowe, które dają miękką poświatę. Takiego nie dostarczy nam lampa techniczna przemysłowa, która emituje bardzo jasne światło.

Należy pamiętać, że światło dzienne zmienia się w ciągu dnia, więc najlepiej jest mieć mieszankę lamp przemysłowych i technicznych.  A może lampa hermetyczna będzie dla Ciebie najlepsza? Lampa hermetyczna najbardziej przyda się, jeżeli masz do czynienia z warunkami wysokiego zapylenia.

Sztuczne oświetlenie w hali produkcyjnej powinno być dostosowane do specyficznych potrzeb danego obszaru roboczego. Aby ocenić, jaki typ jest najlepszy dla Twoich potrzeb, ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • Układ i wielkość pomieszczenia
  • Ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia przez okna lub świetliki dachowe – Wielkość i rodzaj wytwarzanego produktu
  • Jakie rodzaje zadań będą wykonywane w tym miejscu i jak często?
  • Czy pracownicy pracują z materiałami lub elementami, które są wrażliwe na światło (np. klisze fotograficzne)?
  • Czy istnieją jakiekolwiek wymagania bezpieczeństwa dotyczące ochrony oczu przed laserami.

Oszacowanie, ile lamp jest potrzebnych i gdzie powinny być umieszczone

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy szacowaniu, ile lamp będzie potrzebnych w hali produkcyjnej. Wielkość i układ budynku, jego przeznaczenie (np. przetwarzanie surowców), to, czy jest kontrolowany klimat i jakiego typu oprawy oświetleniowe muszą być użyte, odegrają ważną rolę w określeniu ilości potrzebnych lamp.