Jaki jest średni koszt naprawy tłumika w Warszawie?

Jaki jest średni koszt naprawy tłumika w Warszawie?

Układ wydechowy w samochodzie jest szczególnie narażony na korozję. Elementem najczęściej ulegającym zniszczeniu przez rdzę jest tłumik końcowy, który po kilku latach eksploatacji może nadawać się do wymiany. Jazda samochodem z dziurawym układem jest nie tylko głośna, ale też szkodliwa. W niektórych wypadkach możemy nawet narazić się na mandat karny. Dlatego nie zwlekajmy z naprawą do ostatniej chwili. 

Wymiana tłumika może generować spore koszty, dlatego warto rozejrzeć się w sklepach motoryzacyjnych i w serwisach, zanim podejmiemy decyzję o kupnie nowej części. Wybór, podobnie jak cena, mają bardzo dużą rozpiętość. Na szczęście istnieje kilka sposobów na naprawę tłumika w samochodzie. Pierwszy i najszybszy sposób, polecany jest jedynie w sytuacjach awaryjnych, kiedy musimy dotrzeć do celu i nie mamy żadnej możliwości naprawy tłumika po drodze. Jest to zakup specjalnej taśmy uszczelniającej przedmuch. Niestety, jest to jedynie naprawa doraźna, a wytrzymałość taśmy jest ograniczona i raczej nie uratuje nas przed wizytą w warsztacie.

Naprawa tłumika w warsztacie

Kolejnym sposobem na naprawienie uszkodzonego tłumika jest zaspawanie dziury. Koszt takiej naprawy w warsztatach samochodowych w Warszawie zaczyna się już od 100 zł. Należy jednak zaznaczyć, że nie we wszystkich przypadkach będzie ona skuteczna, gdyż zbyt duża korozja uszkodzonego elementu uniemożliwia zaspawanie dziury.

Wiele warsztatów samochodowych oferuje swoim klientom dorobienie układu wydechowego. Koszt takiej naprawy jest o wiele niższy niż wymiana układu wydechowego na nowy, dlatego taka metoda wciąż ma wielu zwolenników. Profesjonalne warsztaty w Warszawie zadbają o prawidłowy dobór części zamiennych. Precyzja i profesjonalizm są w tym wypadku niezwykle ważne, gdyż wymiana rur i tłumików o nieodpowiednich średnicach może powodować zakłócenia w przepływie gazów wydechowych, a tym samym pogorszenie dynamiki jazdy. Koszty wymiany elementów układu wydechowego w Warszawie są zindywidualizowane i w dużej mierze zależą od marki samochodu oraz od stopnia uszkodzeń. Zanim podejmiemy decyzję o naprawie, warto zrobić rekonesans i odwiedzić kilka profesjonalnych warsztatów. Fachowcy na pewno podpowiedzą, czy ten sposób naprawy nam się opłaca w stosunku do kupna i wymiany części na nowe.

Ofertę jednego z warszawskich warsztatów samochodowych, który oferuję naprawę tłumika możesz sprawdzić na stronie www.

A może jednak nowy?

Zakup nowego tłumika z oczywistych względów jest najbardziej polecanym sposobem na poradzenie sobie z awarią. Wyższy wydatek idzie w parze z większą trwałością. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę części zamiennych różnych producentów do większości samochodów. Możemy również zamówić nowy element w autoryzowanym serwisie w Warszawie. Warto przed zakupem zadzwonić do ASO i zorientować się w cenie.

Średni koszt tłumika końcowego do Skody Octavii w ASO w Warszawie kosztuje ok. 700 zł. W sklepie motoryzacyjnym w Warszawie, możemy kupić zamiennik za niewiele ponad 700 zł. Jak widać, zamienniki nie zawsze są tańsze, ich cena bywa porównywalna, dlatego warto poświęcić trochę czasu na rozeznanie się w ofertach cenowych różnych firm.

Oczywiście, z wymianą tłumika nie warto męczyć się samemu. Lepiej odwiedzić warsztat i zlecić wykonanie zadania profesjonalistom, gdyż często wymaga ona użycia specjalistycznego sprzętu Koszt wymiany tłumika końcowego jest stosunkowo niski. W Warszawie, w zależności od warsztatu, cena oscyluje w granicach od 50 do 100 zł.