Camtasia 2020

Camtasia 2020

Każdy, kto tworzy tutoriale, lub jego praca opiera się na szkoleniu, lub prowadzeniu zajęć przez Internet, dobrze wie, jak ważne jest profesjonalne przygotowanie materiałów, włącznie z pokazaniem przebiegu ćwiczeń, czy też poszczególnych slajdów prezentacji. Nie zawsze jest to łatwe ze względu na ograniczenia sprzętowe lub brak takiej możliwości. Obecnie na rynku dostępne jest narzędzie, które jest bardzo przydatne w tego rodzaju sytuacjach. Dlatego też w dzisiejszym artykule chcielibyśmy bliżej przedstawić oprogramowanie stworzone przez studio Techsmith Corporation, czyli Camtasia 2020.

Nagraj jak chcesz

Program ten został stworzony z myślą o przechwytywaniu obrazu z pulpitu użytkownika, obróbce i edycji tego materiału, tak by stworzyć profesjonalnie wyglądający tutorial, materiał szkoleniowy lub prezentację multimedialną. Jednak jego zalety nie ograniczają się tylko do tego, ponieważ jest to rozbudowany rejestrator ekranu oraz edytor video z najwyższej półki.
Camtasia 2020 pozwala na dodawanie objaśnień w postaci strzałek, zakreśleń czy też efektów kursora. Dodatkowo wbudowana opcja wybierania obszaru nagrania, daje użytkownikowi możliwość zaznaczenia konkretnej części pulpitu z dokładnością do jednego piksela, co pozwala na jednoczesne nagrywanie oraz np. korzystanie z wcześniej przygotowanych skryptów.

Edycja video na najwyższym poziomie

Wbudowany w program edytor pozwala na przycinanie, wycinanie oraz usuwanie niepotrzebnych ujęć, dodawanie efektów specjalnych, a także ścieżki dźwiękowej. Nagrany materiał można potem umieścić w prezentacji PowerPoint lub stworzyć video prezentowane na platformach takich jak YouTube, Vimeo, Zoom, Google Drive i innych.
Jeżeli sam tworzysz takie materiały, to warto zajrzeć pod adresy https://www.vebo.pl/techsmith-corporation oraz https://www.vebo.pl/camtasia gdzie znajdują się wszystkie informacje o tym, w jaki sposób stać się właścicielem tego oprogramowania. Są tam także umieszczone informacje o rodzajach licencji i wspieranych systemach operacyjnych.