Dlaczego antywirus jest niezbędny na komputerze?

Dlaczego antywirus jest niezbędny na komputerze?

Są osoby, które nie mają świadomości w kwestii bezpieczeństwa w sieci. Po prostu korzystają z Internetu, logują się do różnych serwisów, umieszczają w nich swoje dane. Nie wiedzą, że zagrożeniem są nie tylko słynne wirusy, które same w sobie nieźle potrafią namieszać. Warto, aby każdy użytkownik Internetu zadbał o odpowiednie oprogramowanie antywirusowe.

Wirtualne zagrożenia czyhają na każdego

Czasem wystarczy wejść na przypadkową stronę lub załadować niewinnie wyglądający plik, aby zainfekować system wirusem. Nie wolno zapominać o narzędziach gromadzących nielegalnie nasze dane, a także o oprogramowaniu szpiegowskim. Niezabezpieczony komputer jest łatwym łupem dla hakera, który może np. zyskać dostęp do naszego konta bankowego czy wrażliwych danych. Bywa, że hakerzy szantażują określone firmy lub osoby, grożąc upublicznieniem pewnych informacji bądź ich usunięciem w razie braku zapłaty. Antywirus do biura, jak i domu powinien być więc na porządku dziennym dla każdego.

Jak chronić się przez wirtualnymi zagrożeniami?

Co ciekawe, ochrona komputera nie musi być uciążliwa ani droga. Warto jednak sięgnąć po skuteczny antywirus, a taki oferuje firma Kaspersky. Oprogramowanie skutecznie blokuje szkodliwe programy, szpiegowanie przez kamerę sieciową czy próbę wyłudzenia pieniędzy. To idealny antywirus do domu (użytek prywatny), jak i do pracy. Na stronie kaspersky.pl dostępne są różne wersje oprogramowania, które można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Jak działa antywirus? Na bieżąco skanuje on komputer i monitoruje naszą aktywność w sieci, aby w razie potrzeby zablokować podejrzane strony i pliki. Mimo to, program nie przeszkadza w bieżących aktywnościach. Działa on w tle i pozostaje dla użytkownika niewidocznym, aż do momentu wykrycia zagrożenia. Co ciekawe, ochrona komputera nie jest wcale droga. Możliwy jest zakup antywirusa, który kosztuje zaledwie 10 zł na miesiąc! Niezdecydowani mogą skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej. Z pewnością nie zawiedzie ona ich oczekiwań!

O bezpieczeństwie w sieci wciąż się za mało mówi. Wielu ludzi zakłada, że haker nigdy ich nie zaatakuje. Problem pojawia się, kiedy dojdzie do kradzieży haseł czy ważnych danych. Nie warto ryzykować, zwłaszcza że można chronić swój komputer w sposób prosty i niedrogi. Najlepiej wejść na stronę kaspersky.pl i zapoznać się z dostępnymi wersjami oprogramowania. Poszczególne oferty skierowane są do firm lub osób prywatnych – każdy znajdzie więc najlepszy dla siebie antywirus, który zapewni mu bezpieczeństwo w sieci.