Holowanie Warszawa – cennik

Holowanie Warszawa – cennik

Sytuacja, kiedy zmuszeni jesteśmy skorzystać z usług pomocy drogowej, nie należy do najprzyjemniejszych. Na szczęście w Warszawie bez problemu znajdziemy firmę, która zajmie się holowaniem naszego pojazdu, często bez dłuższego oczekiwania na pomoc.
Dzięki dużej konkurencyjności rynku, który stale się rozwija, mamy najczęściej możliwość wybrania oferty, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna cenowo. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, kiedy okazuje się, że nasz wybór ogranicza się do dwóch firm, ponieważ pozostałe, ze względu na dużą ilość zleceń, nie są w stanie podjąć się holowania od ręki. Zazwyczaj jednak możemy liczyć na szybką pomoc w rozsądnej cenie.

Kalkulacja ceny – na jakie koszty się przygotować

Standardowo na cenę holowania składa się podstawa (ok. 100-150 zł w dni robocze, poza godzinami nocnymi), do której doliczana jest opłata za przejechane kilometry (ok 3-5 zł). Dodatkowe koszty są generowane na przykład w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z niesprawnym układem jezdnym lub autami o niskim zawieszeniu (ok. 80-100 zł).

Poza tym znaczenie dla ceny ma typ podstawianego auta. Jeżeli wykorzystywana jest laweta (pomoc drogowa z najazdem) możemy liczyć się z kosztem ok. 100 zł, a jeżeli wykorzystywany jest holownik, wówczas cena wzrasta do ok. 150 zł. Do tego dochodzą ewentualne koszty postoju (godzina postoju- ok. 50 zł), koszty pracy w dni wolne od pracy (50 zł dopłaty), koszty pracy w godzinach nocnych (dodatkowo od 50 do nawet 150 zł) lub w święta i dni wolne od pracy (szacowane indywidualnie). Oczywiście do tego dochodzi również opłata za przejechane (w jedną stronę) kilometry. Indywidualnie kalkulowana jest cena dla usługi świadczonej na obrzeżach Warszawy lub w dalszej odległości od miasta.

Trzeba pamiętać, że powyższe koszty dotyczą sytuacji, kiedy auto holowane jest z ulicy. Z nieco inną ceną musimy się liczyć, kiedy holowania wymaga pojazd zaparkowany w garażu podziemnym lub który zatrzymał się na autostradzie. W tym drugim przypadku dolna granica podstawowej ceny to ok. 180-200 zł. Holowanie pojazdu stojącego w garażu to usługa wyceniana indywidualnie, przy czym warto wiedzieć, że nie wszystkie firmy posiadają odpowiednie holowniki, które umożliwiają wyciągnięcie auta z garażu podziemnego.

Ceny holowania w Warszawie nie są specjalnie zróżnicowane, ale mimo to, jeżeli mamy możliwość sprawdzenia ofert kilku firm, możemy zaoszczędzić co najmniej 100 zł, wybierając ofertę najbardziej atrakcyjną cenowo. Z drugiej jednak strony, jeżeli zależy nam na szybkim zrealizowaniu usługi, a tak jest najczęściej, to nie musimy martwić się, że dużo przepłaciliśmy. I oczywiście zawsze warto negocjować cenę.

Na stronie https://ciagutek.pl/holowanie-warszawa/ możecie sprawdzić ceny usługę holowania pojazdów.