Jak wybrać idealną balustradę balkonową? Poradnik

Jak wybrać idealną balustradę balkonową? Poradnik

Balkon to dodatek do wielu domów i mieszkań. Zapewnia on dodatkową przestrzeń, co ma szczególne znaczenie, zwłaszcza dla osób mieszkających w blokach. Można tam spędzać czas, w letnie dni, uprawiać rośliny lub przechowywać różne przedmioty. Balkon powinien być bezpieczny i powinien dobrze się prezentować. Aby było to możliwe, koniecznie trzeba zamontować odpowiednią balustradę. 

Jaką balustradę balkonową wybrać?

Wybierając balustradę balkonową, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na rynku jest bardzo szeroki wybór produktów, dlatego z łatwością można znaleźć rozwiązanie stylowe oraz bezpieczne.

Balkon “odstaje” od ściany budynku, dlatego rzuca się w oczy od razu i to z daleka. Trzeba więc zadbać o to, aby pasował on do stylu panującego w domu i ogrodzie. Balustrady klasyczne oraz nowoczesne, powinny współgrać z elewacją domu. Duże znaczenie ma także kształt balkonu. Inne barierki będą się dobrze prezentowały na balkonie prostokątnym, inne na okrągłym, a inne na balkonie w kształcie litery “U”. Ważne jest także określenie rozmiaru i szerokości, na wąskich balkonach nie można umieścić wypukłych balustrad, które dodatkowo zabiorą miejsce. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy z pewnością pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Każda szanująca się firma, nie zostawia klientów samych sobie, tylko pomaga im na każdym etapie działania; od projektu, poprzez wybór kształtu i materiału, aż do montażu.

Balustrada balkonowa – który rodzaj materiału wybrać?

Wybierając balustradę balkonową, trzeba także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Do najpopularniejszych materiałów należą m.in.: drewno, cegła, kamień, szkło czy stal. Wiele osób decyduje się na barierki drewniane, jednak trzeba pamiętać, że drewno musi być odpowiednio impregnowane, aby warunki atmosferyczne mu nie zaszkodziły. Duża zaletą jest to, że w drewnie można wykonać najróżniejsze zdobienia, które dodadzą balustradzie dodatkowego charakteru i uroku i z pewnością sprawią, że będzie ona oryginalna. Balustrady ze stali oraz szkła są przeznaczone szczególnie do nowoczesnych zabudowań. Dają one niezwykle lekkie wrażenie, ponadto szklane barierki nie zasłaniają widoku z balkonu. Jeżeli jednak zależy nam na masywnym i ciężkim efekcie, warto zdecydować się na rozwiązanie z kamienia.

Niektórzy klienci, decydują się na połączenie różnych rodzajów balustrad. Daje to bardzo ciekawy i nowoczesny efekt. Pięknie prezentują się balustrady szklane w połączeniu z częścią stalową. Takie rozwiązanie bardzo dobrze, sprawdza się przy nowoczesnych wystrojach.

Więcej informacji o wyborze odpowiedniej balustrady balkonowej uzyskasz na stronie: https://producentbalustrad.pl/balustrady-balkonowe-warszawa/