Jak naturalnie poprawić wygląd Twojej skóry?

Jak naturalnie poprawić wygląd Twojej skóry?

Każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, by wyglądała zdrowo i pięknie. Najczęściej, gdy skóra twarzy i całego ciała jest szara i wygląda na zmęczoną, wynika to z nieprawidłowego nawilżenia. Dlatego podczas codziennej pielęgnacji, należy zwrócić szczególną uwagę na nawilżanie.

Po pierwsze nawilżanie

Gdy skóra jest właściwie nawilżona, nie tylko wygląda lepiej, ale także jest bardziej elastyczna oraz jędrna. Zabiegi nawilżające należy przeprowadzać codziennie, stosując krem nawilżający na dzień i na noc, a także maseczki dwa lub trzy razy w tygodniu. Dobrze, jeśli krem zawiera składniki takie jak: kwas hialuronowy, mocznik, czy aloes, który jest złożony w 99% z wody. Stosując kosmetyki na bazie aloesu lub używając aloes do picia, można znacznie poprawić wygląd i stan nawilżenia skóry całego ciała. Warto wiedzieć, że każdy rodzaj skóry wymaga odpowiedniego nawilżenia, dlatego nie powinno się omijać tego elementu podczas codziennej pielęgnacji, mimo występowania trądziku, czy innych niedoskonałości. Oprócz stosowania kosmetyków można poprawić wygląd i nawilżenie skóry w sposób naturalny. Można to zrobić, przede wszystkim pijąc więcej wody niegazowanej oraz stosując aloes do picia, który poprawi kondycję skóry od wewnątrz. Aloes do picia wpływa nie tylko na stan skóry, ale również na wzmocnienie odporności oraz pomaga w problemach żołądkowych.

Chroń skórę przed czynnikami zewnętrznymi

Aby skóra wyglądała pięknie i młodo trzeba ją chronić przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrem, szczególnie w letnich miesiącach, lecz nie tylko. Poza tym ważne jest oczyszczanie skóry szczególnie twarzy, wykonując demakijaż każdego dnia. Resztki makijażu, kurz, pył i spaliny negatywnie wpływają na kondycję skóry twarzy. W chłodne dni należy ciepło się obierać, nie zapominając o rękawiczkach.

Co jeść, by mieć piękną skórę?

Dieta powinna być bogata w antyoksydanty, które niszczą wolne rodniki i chronią przed promieniowaniem UV. Antyoksydanty znajdują się w świeżych owocach i warzywach np. pomidorach, szpinaku, jarmużu, roślinach strączkowych oraz w zielonej i czarnej herbacie, kakao, kawie. Warto zadbać również o produkty bogate w cynk i krzem, dlatego należy jeść banany, daktyle, ryby, owoce morza, produkty pełnoziarniste, kaszę gryczaną. Ważne dla skóry są także witaminy z grupy B, A E oraz C, a także koenzym Q10. Aby mieć piękną skórę, dieta powinna być urozmaicona, pełna świeżych warzyw, owoców, ryb, mięsa, jaj i innych nieprzetworzonych produktów.