Na co zwracać uwagę wybierając kalosze ochronne?

Na co zwracać uwagę wybierając kalosze ochronne?

Nadmiar wilgoci w miejscu pracy nie oznacza, że trzeba narażać stopy na niedogodności.

Można chronić tę partię ciała każdego dnia i pracować wygodnie w każdych warunkach, wystarczy wybrać dobrej jakości kalosze ochronne. Od zwykłych gumiaków wybieranych na wyprawę do lasu czy na ryby różnią się paroma kwestiami. Przede wszystkim ich konstrukcja różni się od konstrukcji butów gumowych sprzedawanych w sklepach obuwniczych. Wybór lepszego gatunkowo materiału daje możliwość większej ochrony przed negatywnymi czynnikami, przeważnie chronią one nie tylko przed nadmiarem wody. Produkuje się je z uwzględnieniem kilku kwestii, między innymi ochrony przed czynnikami mechanicznymi czy niskimi temperaturami. Oprócz tych ważnych dla każdego pracownika funkcji, można wymienić także poboczne, na przykład ochronę przed brudem.

Dobre gatunkowo buty ochronne do pracy

Zbyt duża wilgoć pojawiająca się na powierzchni każdego dnia może zniechęcić pracownika do przychodzenia na taki teren. Z kaloszami ochronnymi praktycznie nie odczuwa on tego negatywnego czynnika. Sprawdzają się one zarówno w leśnictwie, rolnictwie, warsztatach samochodowych czy zakładach produkcyjnych. Materiał jest wielofunkcyjny, odporny na działanie wody, kwasów, olejów czy smarów. Takie buty raz kupione będą mogły być używane przez cały rok niezależnie od pogody zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Kalosze ochronne, które mają dodatkowo wbudowaną filcową podszewkę, mogą być użytkowane w zimą, w tym czasie, kiedy temperatury powietrza są bardzo niskie i stopy potrzebują dodatkowej ochrony przed zimnem. Taka dodatkowa ochrona nie oznacza, że buty przestają być praktyczne, możne je intensywnie użytkować, są idealnie wyprofilowane, stopy mogą mieć w nich pełen zakres ruchów.

Im trwalszy materiał, tym lepiej

Prawidłowe dobranie do stóp zapewni wygodę użytkowania. Stopa nie powinna się wysuwać w czasie wykonywania kroków. Kaloszom ochronnym można przyjrzeć się dokładnie w każdym sklepie BHP. Zamawiając je w Internecie, trzeba zauważyć, z czego zrobione są takie buty. Trwały, nowoczesny materiał pozwoli na uniknięcie nie tylko przemoczenia stóp, może być ochroną przed poparzeniem kwasem, porażeniem prądem czy silnym uderzeniem. Kalosze ochronne powinny spełniać zarówno normy krajowe, jak i europejskie. W asortymencie sklepu BHP najczęściej klient ma do czynienia z markami godnymi uwagi. Można wybrać różne modele tych butów, najpopularniejsze to te, które sięgają do kolan, zdarzają się także znacznie krótsze propozycje.