Najbardziej oczekiwane gry na PC w roku 2018

God of War - gra komputerowa

Rok 2017 obfitował w wiele niespodzianek i zaskoczeń. Zdaje się, że era zombie i gier spod znaku survival powoli przemija. Obecnie, zdecydowany prym wiedzie tryb battle royale, którego zasada jest prosta – spośród kilkudziesięciu graczy, znajdujących się na jednej mapie, może przeżyć tylko jeden.Hype na battle royale jest z pewnością spowodowany sukcesem Playerunknown’s Battlegrounds oraz Fortnite, które odnotowują największą ilość aktywnych graczy w serwisie Steam. Sprawdź, czy w 2018 roku również mamy szanse na hity oraz na jakie tytuły najbardziej czekają gracze z całego świata.

Red Dead Redemption 2

Kolejna część hitu Rockstara ma już potwierdzoną datę premiery – Red Dead Redemption 2 ujrzy światło dzienne 26 października. Jest to z pewnością spełnienie marzeń ogromnej części graczy, którzy spędzili dziesiątki, a nawet setki godzin, towarzysząc Johnowi Marstonowi w jego przygodach. Poprzednia część gry osiągnęła niesamowity sukces, porównywalny nawet do flagowego produktu firmy Rockstar, jakim jest seria Grand Theft Auto.

God of War

Już 20 kwietnia, po raz pierwszy będziemy mieli okazję pokierować Kratosem na PlayStation 4. Użytkownicy najnowszej konsoli firmy Sony czekali na ten moment od dłuższego czasu. Dotychczas bowiem, każda z poprzednich części God of War odnosiła ogromny sukces na całym świecie. Jeśli wierzyć różnego rodzaju materiałom prasowym, w tym przypadku również możemy mieć do czynienia z kolejnym bestsellerem.

The Last of Us 2

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w 2018 roku będziemy mieli szansę zagrać w kolejną część niespodziewanego hitu studia Naughty Dog. Pierwsza część zdobyła uznanie ze względu na niesamowity klimat, ciekawą fabułę, dobry system walki i zarządzania postacią. Przede wszystkim jednak, okazała się szalenie grywalna i wciągająca.

Beyond Good & Evil 2

Na kolejną część Beyond Good and Evil czekaliśmy aż 7 lat. Oficjalna data premiery nie została ogłoszona, jednak wszystko wskazuje na to, że już niedługo ponownie będziemy mogli się wcielić w młodą fotoreporterkę Jade. Na dzień dzisiejszy, ciężko jednak ocenić, czy kontynuacja nadzwyczaj ciepło przyjętej gry okaże się hitem, czy niewypałem.

Metro Exodus

Jak widać, 2018 to rok różnego rodzaju kontynuacji i sequeli. Trzecia część serii Metro ma szansę utrzymać klimat poprzedniczek – dostępne w internecie trailery są naprawdę imponujące. O ile nie nastąpi często stosowany downgrade graficzny, a wszystkie zapewnienia twórców zostaną spełnione, z pewnością dostaniemy kolejny, niezwykle grywalny tytuł.

Więcej informacji o grach, datach premiery uzyskacie na platformie esport.co.pl