Szafy pancerne – do czego mogą się przydać?

Szafy pancerne – do czego mogą się przydać?

Gdzie przechować broń? Szafy pancerne na ratunek

Wszystkie osoby, które posiadają broń borykają się z jednym problemem, a mianowicie, jak ją odpowiednio przechować. Oczywiście urządzenie z którego można zabić lub ciężko ranić człowieka powinno być zabezpieczone i niedostępne dla osób trzecich, a szczególnie dzieci. Z tego też powodu broń powinny posiadać tylko osoby odpowiedzialne. Niestety w telewizji co jakiś czas można usłyszeć, że ktoś zginął, bo broń dostała się w ręce osób nieuprawnionych. Do takiego zadania idealnie nadają się szafy pancerne, które dostępne są w wielu wymiarach, dostosowane do warunków i rodzaju przechowywanych rzeczy. W takich sejfach przechowywana może być nie tylko broń, ale również ważne dokumenty niejawne lub osobiste, które nie chcemy, aby dostały się w obce ręce, które mogłyby wykorzystać te dokumenty przeciw nam.

Cenne przedmioty za grubą żeliwną ścianą

Wiele osób postawionych na wysokich stanowiskach posiada w swoich domach lub gabinetach takie szafy pancerne, w których przechowuje na przykład dokumenty obciążające swoich oponentów politycznych lub biznesowych, a także dyspozycje i materiały, które mogą być obciążające dla odpowiednich osób w przypadku, kiedy temu właścicielowi coś by się stało. Oczywiście szafy pancerne są również wykorzystywane do przechowywania kosztowności lub dużej ilości gotówki, jeśli chcemy uchronić się przed kradzieżą. Dużą zaletą takich szaf jest ich ognioodporność, więc w razie pożaru lub wybuchu zawartość jest nadal bezpiecznie chroniona w sejfie. Dodatkowo niektóre sejfy wyposażone są w czujniki, które w razie wykrycia pożaru w pomieszczeniu, w którym stoi szafa, automatycznie zamykają się chroniąc swoją zawartość. Takie szafy można bez problemu kupić w internecie. Warto jednak wybrać zaufanego sprzedawcę: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-pancerne-s1-s2-0

Elementy charakterystyczne

Szafy pancerne są i powinny być odpowiednio ciężkie, ze względu na to, że ściany takich sejfów są bardzo grube, aby nie można było ich przeciąć, a gruby stop żeliwa odpowiednio waży. Ciężar takiej szafy przydaje się również w razie chęci wyniesienia całego sejfu przez złodziei i próby otworzenia go w innym bezpiecznym już dla nich miejscu. Jeśli nie jest zbyt duży, jak na przykład sejfy na biżuterię w hotelach, to powinien być odpowiednio przymocowany do podłoża. Rozwiązania techniczne dotyczące bezpiecznego zamykania szaf pancernych cały czas ewaluują. Od zwykłych zamków na klucz po pokrętło zamka szyfrowego, aż po zamki biometryczne, gdzie szafy pancerne otwiera się na podstawie odcisku palca. Zaletą jest, że istnieje tylko ograniczona liczba ludzi, którzy mają w ogóle szansę dostać się do sejfu, może czasem stać się poważnym minusem, kiedy zabraknie tych osób w pobliżu. Nie można zlecić osobie zaufanej jego otworzenia, bo komputer nie mając jej w pamięci, nie otworzy sejfu.