W co warto inwestować pieniądze w 2018 roku?

W co warto inwestować pieniądze w 2018 roku?

Inwestycje w StartUpy

W dobie internetu, niemal wszystkie inwestycje na tej płaszczyźnie są dobrym rozwiązaniem, dlatego warto rozważyć zainwestowanie naszych pieniędzy w nowe aplikacje. Na rynku cały czas pojawiają się osoby lub grupy ludzi z kreatywnymi pomysłami na nowe aplikacje. Warto rozejrzeć się wśród chętnych i zainwestować w projekt, który według nas ma największy potencjał. Przed decyzją warto zbadać rynek i określić zapotrzebowanie na daną aplikację oraz istniejące już podobne.

Nieruchomości

Nieruchomości niemal zawsze są dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zainwestować nasze pieniądze. Oczywiście, na samym początku wydajemy kilkadziesiąt tysięcy na zakup mieszkania, ale z kolejnymi latami wynajmu mieszkanie nie tylko całkowicie się spłaca, ale również zarabia na siebie duże sumy. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem w większych miastach są mieszkania dla studentów. Czynsz ogólny dla właściciela wynosi więcej niż czynsz płacony przez rodzinę, ponieważ studenci zazwyczaj wynajmują na zasadzie pokoju/miejsca w pokoju. Jeśli obawiamy się zniszczeń – zawsze pobierajmy kaucję, która będzie zabezpieczeniem w ramach nawet najmniejszych zniszczeń.

Lokaty

Pomimo tego, iż aktualnie lokaty bardzo spadły na rynku, nadal warto w nie inwestować. Oprocentowanie 3%-4% jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i większych sum. Szczególnie jeżeli pieniądze leżą na koncie i w najbliższym czasie nie mamy zamiaru ich ruszać. Pamiętajmy jednak, żeby przestrzegać zasad umowy dotyczących lokat. Przedwczesna rezygnacja z umowy może stanowić ogromne koszty do pokrycia, łącznie z utraceniem odsetek.

Branża IT

Jest to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w aktualnym świecie. Rynek nowych technologii podbije świat w 2018 roku w związku z przenoszeniem zasobów firmowych do tzw. chmury.

Branża reklamowa i medialna

Pomimo dokonanego już kresu rozwoju branży reklamowej, inwestycje w tej dziedzinie są nadal bardzo opłacalne. Szczególnie w obrębie agencji reklamowych, które prężnie działają w każdym kraju i będą działać tak nadal, ponieważ każda nowa firma, jednostka, inwestycja wymaga w dzisiejszym świecie reklamy, a osoby inwestujące wymagają aby ta reklama była efektywna i profesjonalna. Dlatego też agencje reklamowe pomimo różnych kryzysów będą miały nadal klientów ustawiających się w kolejce.

Turystyka

Turystyka jest sektorem, który również prężnie się rozwija, zarówno na świecie jak i w Polsce. Ludzie coraz częściej wyjeżdżają na wakacje, dlatego warto zainwestować zarówno w mały pensjonat w zacisznym miejscu jak i ogromny ekskluzywny hotel przeznaczonych dla klasy najbogatszych.

Więcej pomysłów na opłacalne inwestycje w roku 2018 znajdziesz na stronie: poradnik-finansowy.pl