Skarpety robocze od producenta – cennik

Skarpety robocze od producenta – cennik

Czym są skarpety robocze

Skarpety robocze to produkt o wysokim stopniu odporności na zużycie materiału podczas codziennego oraz intensywnego użytku. Skarpeta noszona w obuwiu roboczym narażona jest na wiele więcej czynników negatywnych, wpływających na stopień jej zużycia. To skarpeta do zadań specjalnych. Dlatego musi być wzmocniona w najbardziej newralgicznych punktach, czyli na pięcie i części palcowej. Obuwie robocze posiada metalowe wzmocnienia, dlatego skarpeta musi posiadać najwyższy stopień wytrzymałości na tego typu warunków.

Cechy skarpet roboczych

Podstawową cechą skarpety roboczej, poza ich wytrzymałością, to przepuszczalność powietrza i dobrą wchłanialnością potu.
Na podbiciu stopy znajdują się strefy wykonane z cieńszej dzianiny, o strukturze siatkowej, (konstrukcja PIQUE), która wspomaga cyrkulację powietrza i odpowiedzialna jest za transport wilgoci. Dodatkową cechą jest odpowiednia elastyczność, która powoduje przyleganie do stopy, aby nie ślizgała się wewnątrz buta. Anatomiczny kształt pomaga w ustabilizowaniu stopy, oraz w podniesieniu komfortu a tym samym zmniejszeniu obciążeń i zmęczenia stóp. Obuwie robocze dobierane jest tak aby stopa miała wewnątrz buta przestrzeń, dlatego musi być większe od normalnie noszonego rozmiaru. Skarpeta nie może się zbijać i tworzyć fałd, ponieważ uniemożliwiałoby to pracę. Skarpety robocze mają płaskie szwy, dlatego chronią przed uszkodzeniami i otarciami naskórka.

Podstawowy skład materiału

Odpowiednio dobrane surowce, oraz ich proporcje dają najbardziej optymalne efekty wytrzymałościowe. Posiadają unikalny skład, taki jak 46% poliester / 25% polipropylen / 19% bawełna / 7% poliamid / 3% elastan, dodatkowo użyto materiały frotte, poliamid, nici bambusowe. Wykorzystanie jako surowca czesanej wełny gwarantuje jej miękkość oraz trwałość, która nie zmienia się nawet po wielu intensywnych praniach. Materiał utrzymuje odpowiedni stopień termiczny, taki aby zapobiec przegrzaniu stóp, są przeciwpotne i przeciwgrzybiczne. Posiadają walory antybakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe i antyzapachowe. Zaprojektowane z myślą o najbardziej ekstremalnych warunkach użytkowania. Wysoki, prążkowany ściągacz z jednej strony powoduje, że skarpeta nie zsuwa się w dół, a z drugiej gwarantuje prawidłowe krążenie kończyn. Specjalna obwódka wokół kostki, czyli STICK SYSTEM, zapobiega przesunięciom na boki, utrzymując skarpetę we właściwej pozycji.

Ceny wahają się od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych za parę. Najłatwiej znaleźć je na stronie sklepu z kolorowymi skarpetkami: www.soxnite.com