Makijaż ust- trendy i możliwości vs nasze przyzwyczajenia

Makijaż ust- trendy i możliwości vs nasze przyzwyczajenia

W kosmetyczce każdej kobiety znajdują się kosmetyki do makijażu ust i zazwyczaj są to tradycyjne pomadki, błyszczyki lub kredki do ust. Jednak to nie jedyne produkty do ust, które są dostępne na rynku. Aby nie poprawiać makijażu kilka razy w ciągu dnia, warto stosować innowacyjne rozwiązania.

Malowanie ust konturówką i szminką znają wszystkie kobiety.

Szminka, konturówka i błyszczyk to podstawowe kosmetyki do makijażu ust, których używa prawie każda kobieta. Jeżeli makijaż ust wykonany jest umiejętnie, z pewnością stanowi dopełnienie całego makijażu twarzy. Jednak produkty te mają tendencje do szybkiego ścierania się, np. podczas jedzenia lub picia. Aby przez cały dzień wyglądać pięknie, trzeba nawet kilka razy w ciągu dnia poprawiać makijaż ust. Może to stanowić problem, szczególnie u kobiet, które mimowolnie i często oblizują usta- tradycyjne szminki niestety nie zdają egzaminu.

Czy makijaż ust może być trwalszy?

Wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego ust, który utrzymuje się od 2 do 5 lat. Jest to pewien rodzaj tatuażu ust, który wykonuje się za pomocą igieł i pigmentu, który nadaje ustom wyraźny kolor i kształt. Taki zabieg wymaga miejscowego znieczulenia, a bardzo często po kilku tygodniach konieczna jest korekta makijażu. Obecnie makijaż permanentny nie kojarzy się już wyłącznie z żywymi, mocnymi kolorami np. czerwienią, ponieważ wykonywane są również zabiegi przy użyciu pigmentów o delikatnych kolorach. Kobiety chcące podkreślić urodę, mogą wybrać odcienie nude, czyli beże lub róże. Niezależnie od koloru pigmentu, makijaż permanentny ust jest z pewnością najtrwalszy, jednak nie każda kobieta może pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu. Zatem, czy jest inna możliwość, by makijaż ust utrzymywał się dłużej niż tradycyjna szminka?

Pomadki permanentne peel-off najnowszym trendem w makijażu ust.

Pomadki permanentne peel off są hitem makijażowym ostatnich miesięcy. Działają podobnie jak tatuaż – zasychają na ustach, tworząc cienką powłokę. Po jej usunięciu na wargach pozostaje trwała warstwa koloru, która trzyma się od kilka do nawet kilkunastu godzin. Tego rodzaju pomadka ma żelową konsystencję, przypominającą błyszczy, jednak znacznie się od niego różni. Po pomalowaniu ust szybko twardnieje i zasycha, dlatego trzeba nakładać ją szybko i zdecydowanie. Producenci zapewniają, że efekt widać nawet po 12 godzinach od aplikacji. Takie rozwiązanie jest więc dużym ułatwieniem, bo dzięki niemu nie trzeba nakładać koloru po każdym posiłku, czy oblizaniu warg. Najpopularniejszym produktem tego typu na rynku to Oceanic Long 4 Lashes Lip Tatoo, którą można nabyć w aptece lub drogerii. Trzeba wiedzieć, że za pomocą pomadki peel off nie można uzyskać bardzo ciemnych odcieni, lecz jest to najlepsza alternatywa dla klasycznego makijażu permanentnego ust.