Zioła i herbatki wspomagające odchudzanie- czy naprawdę działają?

Zioła i herbatki wspomagające odchudzanie- czy naprawdę działają?

Odchudzanie z pewnością nie przebiegnie pomyślnie, jeżeli nie włożymy w ten proces większego wysiłku. Można wspomagać odchudzanie za pomocą naparów ziołowych oraz herbatek wspomagających odchudzanie. Często jednak pojawiają się wątpliwości, czy te preparaty naprawdę działają?

Zioła i herbatki odchudzające wspomagają detox organizmu.

Odchudzanie jest złożonym procesem, który wymaga oczyszczenia organizmu z toksyn. Detox organizmu można przeprowadzić z pomocą naparów ziołowych lub gotowych herbatek. Najlepsze będą zielona herbata, mięta, melisa i koperek, które łagodnie oczyszczą układ pokarmowy i wyregulują jego pracę. Warto sięgnąć również po morszczyn, kruszynę czy senes, które pozytywnie wpływają na perystaltykę jelit. Organizm pozbywa się toksyn z moczem oraz potem, dlatego w czasie detoksu warto sięgnąć po zioła, które przyspieszą te procesy. Mniszek lekarski, skrzyp polny, łopian czy fiołek to rośliny o właściwościach moczopędnych i napotnych. Detox organizmu nie może odbywać się bez ziół wspomagających pracę wątroby, która jest odpowiedzialna za usuwanie toksyn z organizmu. W tym celu najlepiej sięgnąć po ostropest, karczoch, czy łopian. Dzięki nim szybko odczujemy efekty – skończą się problemy trawienne, zniknie wzdęty brzuch, będziemy mieć więcej energii i pozbędziemy się kłopotów z zasypianiem.

Które zioła działają na spalanie tkanki tłuszczowej?

Napary ziołowe lub ziołowe herbatki mogą naprawdę przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, oczywiście pod warunkiem trzymania się zasad zdrowego odżywiania. Zioła, które uważane są za skuteczne w przyspieszaniu spalania tkanki tłuszczowej, wspomagają zmniejszenie rezerw tłuszczowych. Do najskuteczniejszych należą Yerba Mate, zielona herbata, czerwona herbata i guarana. Zielona herbata jest źródłem aminokwasów i witamin z grupy A. Jej napar powoduje pobudzenie wydzielania soków żołądkowych, co sprzyja trawieniu i usunięciu uczucia pełnego żołądka. Czerwona herbata ma właściwości oczyszczające i przyspieszające przemianę materii.

Yerba matte wspomaga odchudzanie głównie poprzez uczucie sytości, a także poprzez hamowanie aktywności enzymu trawiennego- lipazy trzustkowej. To właśnie on rozkłada tłuszcze – wspomaga to ograniczenie ilości przyswajanych tłuszczów przez organizm.

Zioła i herbatki mogą obniżać apetyt.

Wśród ziół wspomagających odchudzanie warto zwrócić uwagę na zioła hamujące apetyt. Substancje w nich zawarte pęcznieją w kontakcie z wodą i zwiększają tym samym objętość treści pokarmowej. To z kolei powoduje uczucie sytości i hamuje łaknienie. Do ziół hamujących apetyt można zaliczyć babkę płesznik, siemię lniane, podbiał, ziele bratka, kwiat akacji, korzeń prawoślazu, kruszynę, morszczyn, borówkę czernicy, fasolę zwyczajną, morwę białą. Ważne jest aby zioła stosować z umiarem, a ich zażywanie skonsultować z lekarzem bądź profesjonalnym zielarzem. Ziołowe mieszanki najlepiej kupować w zielarniach, aptekach czy sprawdzonych sklepach internetowych.